Skip to main content

بروکر آلپاری یکی از باسابقه‌ترین کارگزاری‌های فارکس در سراسر جهان است. این بروکر با پشتیبانی از زبان فارسی محبوبیت زیادی در میان کاربران ایرانی به دست آورده و همواره یکی از گزینه‌های اصلی معامله‌گران ایرانی است.
در کنار امکانات و خدمات متنوعی که در این کارگزاری ارائه می‌شود، تنوع حساب‌های این کارگزاری یکی از دلایل اصلی جلب رضایت مشتریان بوده است. در ادامه این مطلب به بررسی امکانات و ویژگی‌های انواع حساب‌های آلپاری می‌پردازیم.
انواع حساب‌های بروکر آلپاری
تنوع حساب‌های این کارگزاری یکی از نقاط قوت این بروکر به حساب می‌آید؛ زیرا هریک از این حساب‌ها ویژگی‌های متفاوتی از هم دارند و کاربر می‌تواند براساس تجربه معاملاتی خود مناسب‌ترین حساب را انتخاب کند.
برای مثال حسابی که حداقل واریز پایین‌تری داشته و ریسک معاملات در آن کمتر باشد، برای معامله‌گران مبتدی گزینه مناسب‌تری است. به‌طورکلی حساب‌های معاملاتی آلپاری به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند که هریک از آن‌ها نیز زیرگروه‌هایی متفاوتی دارند.

حساب‌های حقیقی
حساب‌های مجازی یا دمو
حساب‌های پم PAMM

حساب مجازی یا دمو در بروکر آلپاری
یکی از انواع حساب‌های معاملاتی پشتیبانی‌شده در این کارگزاری حساب مجازی است. همان‌طور که از نام این نوع حساب مشخص است، در حساب مجازی معامله‌گر به‌طور حقیقی وارد بازار نمی‌شود. درواقع این نوع حساب امکانی را فراهم می‌کند تا کاربر به‌صورت آزمایشی با نحوه معامله در بازار و چگونگی استفاده از امکانات بروکر آشنا شود.

حساب‌های حقیقی بروکر آلپاری
بخش اصلی انواع حساب‌های این کارگزاری در گروه حساب‌های حقیقی این بروکر قرار می‌گیرند. برخلاف حساب مجازی، در انواع حساب‌های حقیقی آلپاری، کاربر با واریز پول واقعی وارد بازار می‌شود و براساس معاملاتی که انجام می‌دهد ضرر و زیان یا سود کسب می‌کند.
هریک از انواع حساب‌های حقیقی آلپاری امکانات و ویژگی‌های متفاوتی دارند که در ادامه به‌طور مفصل آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

حساب Nano MT4
حساب Standard MT4
حساب Standard MT5
حساب ECN MT4
حساب ECN MT5
حساب Pro ECN MT4

حساب ECN آلپاری چیست؟
حساب ECN مخفف عبارت Electronic Communications Network و یکی از انواع حساب‌های حقیقی در بروکر آلپاری است. حساب ECN مناسب افراد حرفه‌ای است و قیمت‌گذاری جفت ارزها به‌کمک منابع مختلف مانند بانک‌ها و سایر معامله‌گران انجام می‌شود.
این موضوع سبب شده است قیمت را بازار مشخص کند و احتمال دست‌کاری قیمت‌ها کاهش یابد. انواع حساب‌های ECN عبارت‌اند از:

حساب mt4
حساب mt5

ویژگی‌های حساب MT4 ECN آلپاری

حداقل موجودی لازم 300 دلار
میزان اهرم 10 تا 3000
ابزارهای معاملاتی: 46 جفت ارز، 2 فلز، 18 نماد CFD و…
سپرده ارزی: دلار آمریکا، دلار جهانی، یورو، روروک
حداکثر حجم سفارش: 100 لات
حداکثر تعداد سفارش 500
پشتیبانی از رمز ارز
میزان اسپرد: 0.1 پیپ و شناور
حساب معاملاتی بدون بهره

ویژگی‌های حساب ECN MT5 آلپاری

حداقل موجودی لازم 500 دلار
ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز، 2 فلز
سپرده ارزی: 46 جفت ارز، 2 فلز، 18 CFD
حداکثر حجم سفارش: ندارد
حداکثر تعداد سفارش‌ها: ندارد
میزان اهرم: 10 تا 3000
میزان اسپرد: صفر
کارمزد بروکر 6 دلار

حساب Pro ECN آلپاری چیست؟
یکی از بهترین حساب‌های معاملاتی آلپاری برای کاربران حرفه‌ای حساب Pro ECN است. در این حساب نیز مانند حساب ECN، از تکنولوژی ‌ای‌سی‌ان استفاده شده است. وجود این تکنولوژی سبب شده است تمام معاملات کاربران به‌سرعت و بدون تأخیر زمانی ارسال و ثبت شوند.
ویژگی‌های حساب Pro ECN MT4 آلپاری

حداقل موجودی حساب 500 دلار
ابزارهای معاملاتی: 46 جفت ارز، 2 فلز، 18 CFD
سپرده ارزی: دلار آمریکا، دلار جهانی، یورو، روروک
حداکثر حجم سفارش: ندارد
حداکثر تعداد سفارش: ندارد
میزان اهرم: 10 تا 3000
میزان اسپرد حساب: صفر
کارمزد بروکر 6 دلار
پشتیبانی از رمز ارز

حساب نانو آلپاری
این حساب یکی از انواع حساب‌های حقیقی این بروکر است. موجودی حساب کاربری در حساب نانو براساس «سنت» نمایش داده می‌شود. این موضوع سبب شده است حساب نانو برای افراد مبتدی گزینه مناسب‌تری باشد. علاوه بر افراد تازه‌کار، این نوع حساب برای معامله‌گران حرفه‌ای که استراتژی‌های معاملاتی کم‌ریسک‌تری را انتخاب می‌کنند نیز مناسب است.

ویژگی‌های حساب نانو آلپاری

نمایش موجودی حساب براساس سنت
مناسب افراد مبتدی و حرفه‌ای
حداقل سپرده یک دلار
ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز، 2 نوع فلز
سپرده ارزی: دلار آمریکا و یورو
حداکثر حجم سفارش: 10 لات
حداکثر تعداد سفارش: 25
پشتیبانی از استراتژی معاملاتی متنوع مانند اسکالپینگ
شروع معامله با مبالغ بسیار کم
سرعت بالای معاملات
استاپ لاس ۱۰ درصدی
دریافت نکردن کمیسیون
میزان اسپرد: ثابت از 2 پیپ

حساب استاندارد MT4 بروکر آلپاری
حساب استاندارد MT4 آلپاری از انواع حساب‌های حقیقی این بروکر است و از طریق برنامه متاتریدر 4 در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. حساب Standard MT4 مناسب افراد مبتدی و حرفه‌ای است و امکانات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
ویژگی‌های حساب استاندارد MT4

ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز، 2 فلز
سپرده ارزی: دلار، یورو، دلار جهانی، روروک
حداقل سپرده 20 دلار
حداکثر حجم سفارش: 50 لات
حداکثر تعداد سفارش‌ها: 500
میزان اهرم: 10 تا 1000
میزان اسپرد: شناور از 0.3 پیپ
بدون بهره بودن این حساب
سرعت بالای انجام معاملات
سرعت بالای سفارش‌گذاری
بدون دریافت کمیسیون

حساب استاندارد MT5 بروکر آلپاری
این حساب نیز مانند حساب استاندارد MT4 مناسب افراد حرفه‌ای و مبندی است؛ با این تفاوت که کاربران برای دسترسی به این حساب باید از پلتفرم متاتریدر 5 استفاده کنند. همچنین یکی دیگر از تفاوت‌های این دو نوع حساب، تفاوت در حداقل سپرده مورد نیاز برای افتتاح حساب است.
ویژگی‌های حساب استاندارد MT5

حداقل سپرده: 100 دلار
ابزارهای معاملاتی: 33 جفت ارز و 2 فلز
سپرده ارزی: دلار آمریکا، یورو، دلار جهانی، روروک
حداکثر حجم سفارش: 50 لات
حداکثر تعداد معاملات: 500
میزان اهرم: 10 تا 1000
میزان اسپرد: شناور و از 0.3 پیپ
بدون دریافت کمیسیون

حساب پم PAMM در بروکر آلپاری
یکی دیگر از انواع حساب‌های موجود در این کارگزاری حساب پم PAMM است. این حساب مناسب افرادی است که به سرمایه‌گذاری در بازار فارکس علاقه‌مند هستند، اما به شخصه قصد انجام معاملات و تحلیل بازار را ندارند.
اگر شما هم در این گروه قرار می‌گیرید می‌توانید به‌سادگی با واریز حداقل 300 دلار یک حساب پم ایجاد کرده و پس از آن انجام معاملات را به افراد باتجربه و حرفه‌ای واگذار کنید. به این ترتیب حساب پم به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به یادگیری تکنیک‌های معاملاتی و تحلیل بازار، سرمایه مازاد خود را وارد بازار کرده و در فارکس سرمایه‌گذاری کنید. باید توجه داشت که در ازای فعالیت معامله‌گران باتجربه در حساب پم، لازم است کمیسیونی به آن‌ها پرداخت کنید.
جدول مقایسه حساب‌های بروکر آلپاری

·       مشخصات انواع حساب آلپاری
استاندارد MT4
استاندارد MT5
Nano
ECN
Pro ECN

حداقل واریزی برای افتتاح حساب
20 دلار
100 دلار
1 دلار
300 دلار
500 دلار

حداکثر لوریج
1.1000
1.1000
1.500
1.3000
1.3000

میزان اسپرد
از 0.3 پیپ
از 0.3 پیپ
از 2 پیپ
از 0.1 پیپ
از 0 پیپ

میانگین تقریبی اسپرد
1.8
1.8
2
1.1
1.1

استاپ اوت
20 درصد
20 درصد
10 درصد
60 درصد
60 درصد

میزان کمیسیون
ندارد
ندارد
ندارد
 
از 1.6 دلار

معامله جفت ارزها
دارد
دارد
دارد
دارد
دارد

معامله سهام و شاخص
دارد
دارد
دارد
دارد
دارد

معامله ارزهای دیجیتال
دارد
دارد
دارد
دارد
دارد

امکان استفاده از اکسپرت
دارد
دارد
دارد
دارد
دارد

 
حساب اسلامی در بروکر آلپاری
حساب اسلامی فارکس یک حساب معاملاتی بدون سواپ است. حساب اسلامی به معامله‌گران مسلمان این امکان را می‌دهد تا سرمایه‌گذاری حلال انجام دهند و از پرداخت ربا خودداری کنند. این حساب اسلامی در متاتریدر 4 در دسترس کاربران قرار گرفته شده است.
براساس قوانین این حساب، آلپاری این امکان را فراهم کرده است تا معامله‌گران به‌جای پرداخت سواپ، با توجه به جفت ارز معاملاتی یا تعداد معاملات باز، به‌ازای هر لات 3 دلار کمیسیون پرداخت کنند.

تفاوت حساب‌های آلپاری
حداقل سپرده، تنوع ابزارهای معاملاتی، میزان اسپرد، میزان اهرم، حداکثر تعداد معاملات، حداکثر تعداد معاملات باز از تفاوت اصلی میان انواع حساب‌های آلپاری هستند. معامله‌گران می‌توانند با در نظر گرفتن این موارد از میان حساب‌های آلپاری مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنند.
برای مثال اگر معامله‌گر مبتدی باشید می‌توانید از یکی از انواع حساب‌های نانو، حساب استاندارد متاتریدر 4 و حساب استاندارد متاتریدر 5 استفاده کنید، اما اگر به‌صورت حرفه‌ای در بازار فارکس در حال فعالیت باشید حساب‌های ECN و Pro ECN گزینه‌های مناسب‌تری برای شما هستند؛ چراکه این دو نوع حساب ابزارهای معاملاتی متنوع‌تری را با اسپرد کمتر در اختیار کاربران قرار می‌دهند.
کدام حساب بروکر آلپاری بهتر است؟
همان‌طور که در بخش‌های قبل مشخص شد، هریک از حساب‌های کارگزاری آلپاری مشخصات و ویژگی‌های خاص خود را دارند. مشتریان این کارگزاری می‌توانند براساس نیازها، شرایط، استراتژی‌ها و میزان تجربه خود در بازار از امکانات یکی از حساب‌های پشتیبانی‌شده در آلپاری استفاده کنند. به این ترتیب نمی‌توان به‌طور مشخص یک حساب را به‌عنوان بهترین حساب کارگزاری آلپاری معرفی کرد.

حذف حساب در بروکر آلپاری
ممکن است کاربران بروکرهای فارکس قصد داشته باشند به دلایل مختلف حساب معاملاتی خود را در این کارگزاری حذف کنند. فرایند حذف حساب در هریک از کارگزاری‌های فعال در بازار متفاوت بوده و ممکن است برخی از آن‌ها پیچیدگی بیشتری داشته باشند. به‌طورکلی زمانی که قصد حذف حساب معاملاتی خود را دارید به دلایل امنیتی لازم است از سایت رسمی کارگزاری استفاده کنید.
حذف حساب حقیقی بروکر آلپاری
حذف حساب حقیقی این کارگزاری از طریق کابین کاربری شما امکان‌پذیر نیست، اما در شرایطی حساب حقیقی آلپاری را می‌توان حذف کرد.

استفاده نکردن از حساب حقیقی به مدت شش ماه
واریز نکردن وجه به حساب و ارسال ایمیل به پشتیبانی بروکر با ذکر شماره حساب ریل

حذف حساب دمو بروکر آلپاری
شرایط حذف حساب دمو در این کارگزاری با نحوه حذف حساب حقیقی تفاوت دارد. برای حذف حساب مجازی آلپاری تنها لازم است پس از ورود به کابین شخصی خود به تب حساب‌های مجازی بروید. پس از آن نیز روی شماره حساب دموی خود کلیک راست کنید.
با این کار صفحه جدیدی به شما نمایش داده می‌شود که در این صفحه باید روی گزینه «حذف حساب» کلیک کنید تا حساب آزمایشی آلپاری شما حذف شود.
بهترین حساب آلپاری برای اسکالپ
قبل از معرفی بهترین حساب آلپاری برای اسکالپ بهتر است با مفهوم اسکالپ آشنا شویم. در تعریفی ساده اسکالپ یک استراتژی معاملاتی روزانه در بازار فارکس است. در این روش معاملاتی، جفت ارزهای بازار فارکس با حاشیه سود بسیار کم معامله می‌شوند.
هدف از به‌کارگیری این روش معاملاتی تعدد معاملات همراه با سود پایین است. از آنجا که در این استراتژی تعداد معاملات بالا است، باید از حسابی استفاده کنیم که در آن با پرداخت کارمزدهای معاملاتی متعدد، تمام سود معاملات از بین نرود.
به این ترتیب می‌توان گفت حساب‌هایی که کمترین اسپرد را داشته باشند گزینه مناسب‌تری برای استفاده از استراتژی اسکالپ هستند. از آنجا که حساب‌های آلپاری Pro Ecn متاتریدر 4 و ECN mt5 کمترین اسپرد را در حساب‌های معاملاتی بروکر آلپاری دارند، این نوع حساب‌ها بهترین گزینه برای انجام معاملات اسکالپ یا همان اسکالپینگ در آلپاری هستند.

به این مقاله امتیاز دهید

(۱۶۰ رای)

۴.۵

ترتیبی که برای خواندن مقالات بروکر آلپاری به شما پیشنهاد میکنیم: