Skip to main content

پتی نیوز –
به گزارش خبرنگار مهر، محمود اسپانلو در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: دادستان مرکز استان به عنوان مدعی العموم درخواست ابطال این قرادها را از محاکم قضائی کرده بودیم و دادگاه بدوی نیز هم حکم به ابطال این قرار داده و امیدواریم در دادگاه تجدید نظر نیز این حکم تائید شود.
وی افزود: چنانچه این حکم تائید شود این زمین که ارزش میلیاردی دارد از تصرف این افراد خارج می‌شود
اسپانلو در رابطه با خیانت در امانت در سیلوها نیز گفت: امسال دو کشف مهم خیانت در امانت در سیلوها داشتیم که یکی از آنها به ارزش ۵۰ میلیارد تومان بود و با تدابیری که اتخاد کردیم قسمت اعظم این مبلغ یعنی ۴۰ میلیارد تومان در حال مسترد کردن است و برای مابقی پرونده تشکیل دادیم و بعد از تکمیل پرونده کیفرخواست صادر می‌شود.
وی افزود: کیفر خواست پرونده معروف قاچاق سوخت در کردکوی که یک گروه به مدت ۱۰ سال به صورت سازمان یافته و تحت صادرات یک ماده شیمایی قاچاق نفت سفید می‌کردند نیز صادر شده وبه دادگاه ویژه اخلال گران اقتصادی ارسال شده است که هنگام شروع محاکمه اطلاع رسانی خواهد شد.
اسپانلو در رابطه با پرونده مدیران سابق جهاد کشاورزی نیز گفت: با گزارش سازمان بازرسی در رابطه با اتهام اختلاس و تضییع وجوه دولتی توسط برخی مدیران جهاد کشاورزی پرونده تشکیل و برای آنها کیفر خواست صادر و به دادگاه ارسال شده است و نتایج اطلاع رسانی می‌شود.
وی در رابطه با دستگیری ابر بدهکار بانکی که چندی پیش خبر آن منتشر شد هم گفت: وی بومی استان گلستان نبوده و نفوذی که در هیأت مدیره یکی از بانک‌های کشور داشته توانسته تسهیلات کلانی را از استان به صورت درهم برای واردات برخی اجناس دریافت کند که متأسفانه اسناد گمرکی وی جعلی و صوری بوده و با اعمال نقوذ این تسهیلات را دریافت کرده بود.
دادستان مرکز استان ادامه داد: ظرف ۲۰ سال گذشته این وام هنوز مسترد نشده و بالاخره با کمک سربازان گمنام امام زمان در یکی از استان‌های مجاور دستگیر شد و این پرونده با ۵۰۰ میلیارد تومان وام هیچ گونه تضمینی در بانک مربوطه نداشته و یکی از کارهای مهمی که انجام دادیم این بود که پرونده را تضمین دار کردیم.
وی افزود: حالا به اندازه ۲۰۰ میلیاد اموال توقیفی از وی داریم که البته بدهکار می‌گوید ۲۰۰ میلیارد پرداخت کردم که در حال تحقیق هستیم اما فعلاً نگرانی از باب تأمین اموال نداریم و البته نفوذهایی در این پرونده صورت گرفته که متوجه مسئولان وقت این بانک بوده که در مرحله تخقیقات است و چنانچه به سرشاخه‌ها دست پیدا کنیم مشخص می‌شود چه کسانی این وام را بدون نظارت پرداخت کرده‌اند و با آنها به شدت برخورد خواهیم کرد.

∎​