Skip to main content


پتی نیوز –
به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، عیسی زارع‌پور در یادداشتی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: در دیدار امروز با استاندار خراسان جنوبی درباره مسائل مختلف به ویژه ارتباطات در استان هم‌فکری کردیم. خراسان جنوبی از استان‌هایی است که به ویژه به دلیل همجواری با کشور افغانستان ظرفیت‌های متعدد و متنوعی برای توسعه دارد.
«عیسی زارع‌پور» افزود: مردم فرهیخته این استان در شهرها و روستاها در استفاده از فناوری ارتباطات و اطلاعات جزو استان‌های برتر هستند. خاطرم هست که در بحث برگزاری دادگاه‌ها به طور آنلاین، خراسان جنوبی یکی از استان‌های پیشتاز بود و حتی اولین شعبه دادگاه تمام الکترونیکی و بدون کاغذ در این استان راه اندازی شد.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد بحث در جلسه امروز، توسعه ارتباطات روستایی بود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ روستای این استان فاقد ارتباط هستند که از این میان ۴۰ روستا انشاالله تا پایان امسال متصل می‌شوند و مابقی هم طبق برنامه‌ریزی و در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز تا پایان ۱۴۰۱ به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت خواهند پیوست.
وی خاطرنشان کرد: برای تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در شهرهای استان هم هماهنگی با دستگاه‌های استان مثل شهرداری‌ها برای تسهیل نصب دکل و اجرای شبکه فیبر نوری الزامی است که قرار شد با پیگیری استانداری موانع پیش رو برداشته شود.
وزیر ارتباطات تاکید کرد: همسایه شرقی هم به دلیل قرابت‌های فرهنگی مایل به استفاده از ظرفیت‌های فناوری ایران است و این فرصتی ارزشمندی برای صادرات خدمات و محصولات فناورانه‌پایه کشورمان از مسیر استان‌های شرقی کشور و به ویژه استان خراسان جنوبی است و باید برای آن برنامه داشته باشیم.
زارع‌پور نوشت: درباره همه این موضوعات با استاندار خراسان جنوبی هم‌فکری کردیم و اجرای تصمیمات را به امید خدا به طور مشترک پیگیری می‌کنیم.

∎​