Skip to main content


پتی نیوز –
به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط سازمان هواپیمایی کشوری، «محمد محمدی بخش» در مورد مذاکرات انجام شده در قطر در خصوص گسترش همکاری‌های دو کشور در صنعت هوایی، افزود: پیرو مذاکرات رییس‌جمهوری با امیر قطر و همچنین وزیر راه و شهرسازی با وزیر حمل‌و نقل این کشور، جلسه مشترکی با نماینده قطر ایرویز برگزار شد.
وی گفت: در این جلسات بر توسعه همکاری‌های دوجانبه و افزایش پروازهای مسافری و باری بین دوکشور تاکید و در حوزه بار، در فاز نخست برای برقراری ۳۶ پرواز باری هفتگی به صورت دو طرفه و بدون محدودیت توافق شد.
فرودگاه کیش پایه پروازی مسابقات جام جهانی۲۰۲۲ می‌شود
محمدی بخش با اشاره به توافق انجام گرفته درخصوص افزایش پروازها و استفاده از امکانات صنعت هوایی و گردشگری ایران برای کمک به قطر در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ در این کشور، افزود: در مورد افزایش پروازها به‌خصوص در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قرار شد در آینده نزدیک تیمی متشکل از سازمان هواپیمایی کشوری و نهادهای ذی‌ربط همچون گذرنامه و مرز هوایی، منطقه آزاد و میراث فرهنگی و گردشگری با مقامات هم پایه از کشور قطر جلساتی را در جزیره کیش برگزار می‌کنیم تا بتوانیم از ظرفیت کیش به عنوان کمک کننده به برگزاری جام جهانی قطر برای مرز هوایی، تردد و اسکان استفاده کنیم.  
وی در مورد استفاده از فرودگاه‌های کشور به‌خصوص جزیره کیش در زمان برگزاری جام جهانی قطر، تصریح‌کرد: در جلسه‌ای که رییس‌جمهوری با امیر قطر داشت، امیر قطر در بهره برداری از فرودگاه‌های ایران از جمله کیش برای جام جهانی تاکید داشته و دستور اقدام صادر کرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از تلاش دست اندرکاران برای اجرایی شدن توافقات جهت تسهیل تردد هموطنان برای دیدار بازی‌های جام جهانی تیم فوتبال کشورمان خبر داد.

∎​