Skip to main content


پتی نیوز –
علی خانقایی  مدیرکل دفتر ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر به استان خوزستان گفت: پارسال طبق هدف‌گذاری‌های انجام شده در سطح کشور احداث ۲۵۰۰ کیلومتر در دستور کار قرار گرفت که با اقدامات انجام شده بیش از هدف‌های تعیین شده و ۲ هزار و ۷۵۰ کیلومتر راه روستایی در کشور احداث شد.
او افزود: امسال  نیز ۲ هزار و ۷۵۰ کیلومتر ساخت راه روستایی هدف گذاری شده است که براساس گزارش‌های اخذ شده از ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان‌ها بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر راه روستایی تاکنون احداث شده است.
مدیرکل دفتر ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر راه روستایی آماده آسفالت است که امیدواریم با تخصیص قیر بتوانیم این میزان را به بهره‌برداری رسانده و رضایت‌مندی هرچه بیشتر روستاییان به عنوان قشر مولد را رقم بزنیم.
آقای خانقایی با اشاره به بازدید از محور‌های روستایی شهرستان‌های مسجدسلیمان، اندیکا، ایذه و دزپارت در خوزستان افزود: با توجه به این‌که برخورداری از راه روستایی در دو شهرستان مسجدسلیمان و اندیکا به نسبت سایر شهرستان‌های خوزستان از شاخص پایین‌تری برخوردار است، با اقدامات انجام شده توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان شاهد اتفاق‌های خوبی در ساخت و توسعه راه‌های روستایی این شهرستان هستیم و امید است در سال‌های آینده این دو شهرستان به میانگین استانی و کشوری نزدیک شوند.
او ادامه داد: پارسال  حدود ۱۹۰ کیلومتر راه روستایی در استان خوزستان احداث شد که به نسبت سایر استان‌ها شاخص احداث راه روستایی در این استان بالا است.
مدیرکل دفتر ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: امسال نیز تاکنون حدود ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی در خوزستان احداث شده است که امیداست با توجه به راه‌های آماده دریافت قیر برای آسفالت با نهایی شدن بند “ک” تبصره یک قانون بودجه، تا پایان امسال حداقل ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان خوزستان احداث شود.

∎​