Skip to main content


پتی نیوز –
محمد هادی ایمانیه در هشتمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در شیراز گفت: این حوزه همواره هم برای اقتصاد کشور و هم معیشت مردم دارای اهمیت است.
استاندار فارس ادامه داد: معتقدم که قاچاق باعث تغییر در میزان عرضه و تقاضا می‌شود و در نهایت اقتصاد و معیشت مردم را هدف قرار می‌دهد.
او اظهار کرد: اقدامات بازدارنده برای مبارزه با قاچاق باید به طور دائمی انجام و مشکلات نیز به شکل ریشه‌ای حل شود تا مجالی برای اقدام به قاچاق فراهم نشود.
استاندار فارس گفت: در بحث قاچاق دام نیز مواردی مطرح شده که برای حل آن در حال تدبیر هستیم، اما معتقدم مادامی که از حق الکشف قاچاق غفلت شود در مسیر مبارزه با آن دچار مشکل خواهیم بود.
ایمانیه، خواستار تشدید برخورد‌های بازدارنده با قاچاق دارو و کالا‌های سلامت محور شد و افزود: در حوزه برخورد با قاچاق دارو، اولویت اول باید مبارزه با دارو‌های سقط جنین باشد چرا که ورود غیرقانونی این دارو‌ها آثار جبران ناپذیری در تامین سلامت و مباحث اجتماعی دارد.
او، درباره پایش میدانی تخصیص سوخت به ادوات کشاورزی هم گفت: عرضه سوخت به این ادوات باید منوط به میزان فعالیت آن‌ها باشد که این کار را می‌توان از طریق نصب تجهیزات مکان یابی انجام داد.
استاندار فارس از اداره کل راهداری و شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی استان خواست که بررسی‌های لازم برای عملیاتی شدن تعیین مسیر تردد کامیون‌ها را انجام دهند و گزارش آن را به کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ارائه دهند.
ایمانیه، در بخش دیگری از سخنان خود، بر لزوم بهره مندی همه خانوار‌ها از گاز طبیعی تاکید کرد و گفت: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری راهکار‌های تکمیل گازکشی به خانه‌ها با استفاده از کمک و ظرفیت فرمانداران، بخشداران و دهیاران را مورد بررسی قرار داده و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و مدیر کل صمت استان هم پیشنهاد‌های خود در زمینه گازرسانی به صنایع را بیان کنند.

∎​