Skip to main content

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

بخش مهمی از موفقیت هر معامله‌گر – به‌خصوص آن‌هایی که به معاملات پی‌درپی می‌پردازند – توانایی آن‌ها در ارزیابی الگوهای موجود در اطلاعات معاملاتی می‌باشد. استفاده از تکنیک‌های تحلیل تکنیکال می‌تواند احساسات را حین تصمیم‌گیری‌های معاملاتی از بین ببرد. یک سیستم تحلیل تکنیکال می‌تواند اندیکاتورهای خریدوفروش ساخته و موقعیت‌های معاملاتی جدید را مشخص کند. با پیشرفت‌های صورت گرفته در سخت‌افزارها و دسترسی به هزاران مورد از اطلاعات در طی 15 سال گذشته، ابزارهای تحلیل تکنیکال به‌صورت آنلاین برای تمامی معامله‌گران، در دسترس می‌باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحلیل تکنیکال می‌توانید از مطلب آموزشی «تحلیل تکنیکال چیست و چه کاربردی دارد؟» دیدن نمایید.

بیشتر سایت‌هایی که ابزارهای تحلیل تکنیکال را برای تحلیل‌گران فراهم می‌کنند، راهنمایی‌هایی نیز برای معامله‌گران در جهت درک مفاهیم پایه، ارائه می‌کنند. برخی از این منابع رایگان بوده و یا در پلتفرم معاملاتی یک کارگزاری قرار دارند، اما برخی دیگر از آن‌ها نیازمند پرداخت هزینه می‌باشند. ما نگاهی به ابزارهای تحلیل تکنیکالی که توسط کارگزاری‌ها ارائه می‌شود – در کنار ابزارهای منتشر شده انفرادی – می‌اندازیم. لیست زیر به‌ترتیب حروف الفبای انگلیسی نوشته شده و هیچ‌گونه رده‌بندی خاصی بین موارد ذکرشده، وجود ندارد.

کارگزاری‌هایی که ابزارهای تحلیل تکنیکالی را ارائه می‌دهند.

بسیاری از کارگزاری‌های لیست شده از (Recognia)، یک تأمین‌کنندهٔ شخص ثالث استفاده می‌کنند. (Recognia) که توسط شرکت کانادایی (Trading Central) ارائه می‌شود، ابزارهای تحلیل تکنیکالی عالی‌ای را در اختیار بسیاری از کارگزاری‌ها گذاشته است، و آن‌ها نیز از این ابزار در پلتفرم‌های معاملاتی خود استفاده می‌کنند. ابزارهای (Recognia) به‌صورت خودکار به تحلیل حرکات قیمت (Price Action) پرداخته و به یافتن الگوهای نموداری کلاسیک در نمودار، می‌پردازند. اعلانات تکنیکالی ارائه شده به معامله‌گران، بینشی در خصوص قدرت و یا ضعف سهام مدنظرشان می‌دهد. امکان دسترسی به این ابزارها در خارج از فضای کارگزاری‌ها وجود ندارد، اما می‌توانید تکنولوژی مورد استفاده در ساخت آن‌ها را در تعداد اندکی از سایت‌های معامله‌گری، پیدا کنید.

اَلای اینوست (Ally Invest)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

پلتفرم کارگزاری (Ally Invest)، دارای یک نمایشگر سهام می‌باشد که از سیستم (Recognia) قدرت می‌گیرد.

چارلز شواب (Charles Schwab)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

پلتفرم معامله‌گر متناوب چارلز شواب، قابلیتی به نام (StreetSmart Edge) را پیشنهاد می‌کند، این قابلیت از اطلاعات اسکرین شده زنده استفاده کرده و به مشتریان این اجازه را می‌دهد تا براساس مؤلفه‌های تکنیکالی و بنیادی، دسته‌ای از سهام و صندوق‌های قابل‌معامله در بازار بورس را فیلتر کنند، که این شاخصه‌ها شامل سیگنال‌های تکنیکالی ایجادشده توسط (Recognia) نیز می‌شوند. معامله‌گران می‌توانند پارامترهایی که برایشان از بیشترین اهمیت برخوردار است را مشخص کرده و به بررسی نتایج حاصله بپردازند. امکان بررسی واچ لیست (Watchlist) از پیش تعریف‌شده نیز وجود دارد. نمودارهای قابل شخصی‌سازی (StreetSmart Edge)، از ابزارهای تشخیص الگوی (Recognia) استفاده می‌کنند. بررسی نمودارها بر روی دستگاه‌های تلفن همراه شامل اندیکاتورهایی تکنیکالی معدودی می‌باشد، اما هیچ ابزاری برای ترسیم خطوط در نسخه موبایل وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال می‌توانید از مطلب آموزشی «تحلیل بنیادی یا تحلیل فاندامنتال چیست؟» دیدن نمایید.

ای‌ترید (E*TRADE)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

ای‌ترید توسط شرکت (On Power)، که یک پلتفرم معاملاتی فعال می‌باشد، ارائه شده است. این پلتفرم دارای بیش از 100 نمایش‌گر از پیش تعریف‌شده برای بررسی بازار به‌صورت زنده می‌باشد. این نمایشگرها به بررسی معیارهای تحلیلی براساس موارد تکنیکالی، بنیادی، میزان سود (Earnings)، میزان احساسات در بازار (Sentiment) و رویدادهای خبری، می‌پردازد. اسکن نوسانی (Oscillator scan) که در لایو اکشن این پلتفرم معاملاتی قرار دارد، به بررسی خرید افراطی (Overbought) و یا فروش افراطی (Oversold) در سهام می‌پردازد و به دنبال کشف موقعیت‌های معاملاتی در سبد سهامی مشتری می‌باشند. بسیاری از نمایشگرهای موجود در این پلتفرم، مختص ای‌ترید (E*TRADE) می‌باشند. اسکنر (Recognia) موجود در این پلتفرم، به شما در بررسی سهام براساس رویدادهای تکنیکالی و یا الگوها کمک می‌کند و هشداری را برای آگاه کردن شما از برقراری معیارهای مورد نظر، صادر می‌کند. شما می‌توانید از امکانات معامله‌گری تمرینی پلتفرم ای‌ترید (E*TRADE) استفاده کنید تا به بررسی سیستم معاملاتی خود بپردازید.

فیدلیتی اینوستمنتز (Fidelity Investments)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

برنامهٔ اکتیو تریدر پرو (Active Trader Pro)، رابط قابل دانلود شرکت فیدلیتی می‌باشد که امکانات بیشتری را نسبت به وب‌سایت این مجموعه ارائه می‌کند. برنامهٔ اکتیو تریدر پرو، عملکردهای نموداری قابل شخصی‌سازی و ابزارهای معاملاتی متنوعی را ارائه می‌کند. این نرم‌افزار می‌تواند در خصوص سیگنال‌های تکنیکالی مدنظرتان، به شما هشدار بدهد. و یا اعلانیه‌هایی برای موقعیت‌های معاملاتی باز (open positions) به شما ارسال کند. نسخهٔ تحت وب ارائه‌شده توسط شرکت فیدلیتی، دارای الگوهای تکنیکال و رویدادهایی که توسط (Recognia) ارائه شده است، می‌باشد. نمودارهای پیشرفته موجود در نسخهٔ تحت وب به شما امکان بررسی دیتاهای قیمتی 40 سال گذشته را می‌دهد، این دیتاهای قیمتی در معامله‌گری میان روزانه (intraday trading) به‌مدت 30 روز – به‌علاوه ساعات معاملاتی تمدیدشده – در اختیار شما هستند. همچنین بیش از 60 اندیکاتور تکنیکالی قابل شخصی‌سازی نیز در اختیار شما قرار دارند.

مرکز یادگیری آنلاین فیدلیتی دارای منابع آموزشی متنوعی از مقالات، ویدئوها، وبینارها، اینفوگرافی‌ها و وبینارهای ضبط‌شده – که بر روی تحلیل تکنیکال تمرکز دارند – می‌باشد. شرکت فیدلیتی در کنار تمامی موارد ذکرشده، جلسات کوچینگ آنلاین هفتگی نیز ارائه می‌کند، که در آن‌ها مشتریان با گروهی کوچکی از دیگر افراد (8 تا 10 شرکت‌کننده) به بحث و بررسی عمیق در حوزهٔ قراردادهای اختیار معامله (options) و تحلیل تکنیکال می‌پردازند.

اینتراکتیو بروکرز (Interactive Brokers)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

نمودارهای قابل شخصی‌سازی گسترده‌ای در کنار صدها اندیکاتور و دیتاهای اسکرین شده زنده، توسط پلتفرم معاملاتی اینتراکتیو بروکرز ارائه می‌شوند. کارگاه معامله‌گران (Traders Workstation – WS) که پلتفرم معاملاتی پرچم‌دار شرکت اینتراکتیو بروکرز می‌باشد، دارای ابزارهای تکنیکالی حرفه‌ای با بیش از 120 اندیکاتور و دیتاهای قیمتی بیش از 30 سال، می‌باشد. یک نسخهٔ آزمایشی از برنامهٔ کارگاه معامله‌گران (TWS) وجود دارد که به معامله‌گران امکان یادگیری نحوهٔ استفاده از این پلتفرم و بررسی سناریوهای معامله‌گری را می‌دهد. به‌علاوه، امکان اتصال یک پلتفرم تحلیلی شخص ثالث به حساب اینتراکتیو بروکرز شما نیز وجود دارد. لیست کامل فروشندگان، می‌تواند در بازار سرمایه‌گذاران (Investors Matketplace) یافت شود.

لایت اسپید (Lightspeed)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

پلتفرم لایت اسپید، برای معامله‌گرانی که مداوماً به معامله می‌پردازند، ساخته شده است و دارای یک برنامه قابل دانلود با نام لایت اسپید تریدر (Lightspeed Trader) می‌باشد، که دارای نمایش‌گر زنده بازار به نام لایت اسکن (LightScan) می‌باشد، و به شما کمک می‌کند تا به غربال موقعیت‌های معاملاتی بپردازید. لایت اسکن به بررسی تمامی نمادهای ثبت‌شده پرداخته و آن‌ها را براساس اولویت‌بندی شما، فیلتر می‌کند. بیش از 100 معیار برای جستجو وجود دارد، و شما می‌توانید از ترکیبی از آن‌ها استفاده کنید. این پلتفرم دارای امکانات نموداری قابل شخصی‌سازی، با دیتاهای قیمتی 20 سال گذشته می‌باشد. نسخهٔ آزمایشی از این پلتفرم نیز برای افرادی که قصد بررسی آن را دارند، وجود دارد.

تینک آور سوییم (تی‌دی آمری‌ترید) (Thinkorswim – TD Ameritrade)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

پلتفرم پیشرفته تی‌دی آمری‌ترید – که بر روی قراردادهای اختیار معامله تمرکز دارد – با نام (Thinkorswim)، به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا از ابزارهای مورد علاقهٔ خود در این پلتفرم استفاده کنند. با این که این پلتفرم در ابتدا برای معاملهٔ قراردادهای اختیار معامله ساخته شده بود، ابزارهای تحلیلی فراوانی نیز برای معامله‌گران دیگر انواع دارایی‌ها (Equity Traders) وجود دارد. (Thinkorswim) به معامله‌گران اجازه می‌دهند تا ابزارهای تحلیلی خودشان را بسازند، آن‌ها می‌توانند از زبان برنامه‌نویسی ساخته شده برای این پلتفرم، با نام (thinkScript) نیز استفاده کنند. نسخهٔ دسکتاپ برنامه (Thinkoeswim) قدرتمندترین نسخه موجود از این پلتفرم می‌باشد، اما شما می‌توانید از نسخهٔ تحت وب و یا اپلیکیشن موبایل نیز بهره ببرید. تمامی این نسخه‌ها، دیتاهای زنده را از بیش از 400 منبع تکنیکالی، نمایش می‌دهند.

چارلز شواب (Charles Schwab) که در پروسهٔ خرید شرکت تی‌دی آمری‌ترید (TD Ameritrade) بنیان‌گذار این برنامه می‌باشد، در تاریخ 5 اوت سال 2020 اعلام کرد که پلتفرم معاملاتی (Thinkorswim) با وجود ادغام دو شرکت، به حیات خود ادامه می‌دهد. انتقال مالکیت این شرکت تا سه ماهه چهارم سال 2020 به اتمام می‌رسد، و ادغام پلتفرم‌های معاملاتی نیز حدود 18 تا 36 ماه به طول خواهد انجامید.

ترید استیشن (TradeStation)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

تحلیل تکینکال و مدل‌سازی آماری از استراتژی‌های معاملاتی، از نقاط قوت کلیدی پلتفرم ترید استیشن (TradeStation) می‌باشند. کارگزاری صاحب این پلتفرم، کار خود را از یک شرکت توسعه ابزارهای تحلیل تکنیکالی شروع کرده است، بنابراین تحلیل تکنیکال در DNA این پلتفرم می‌باشد. نسخهٔ قابل دانلود پلتفرم ترید استیشن تحت عنوان ترید استیشن 10، ابزارهایی فوق‌العاده تحلیل نمودار براساس اطلاعات تیک (tick data) را می‌دهد. تحلیل تکنیکال خودکار نیز در پکیج نموداری گنجانده‌شده است، که به‌محض شکل‌گیری الگوهای نموداری آن‌ها را به‌نمایش می‌گذارد. قابلیت‌های نموداری موجود در نسخهٔ تحت وب، بسیار شبیه به نرم‌افزار این پلتفرم می‌باشد. نسخهٔ تحت وب نیز دارای یک نوار ابزار جدید، با امکان دسترسی به تایم فریم‌های مختلف معاملاتی، ابزارهای رسم (drawing tools)، نشست‌های مهم (sessions)، و استایل‌های متفاوت معامله‌گری (styles) می‌باشد. این نرم‌افزار یکی از بهترین ابزارهای نموداری موجود می‌باشد و به‌خوبی با سیستم مدیریت دستورهای معاملاتی ترید استیشن یکپارچه شده است.

کاربران ترید استیشن می‌توانند براساس رویدادهای تکنیکالی، به ساخت و آزمایش سیستم‌های معاملاتی بپردازند. شبیه‌ساز معاملاتی ترید استیشن تمامی ابزارهایی که شما به آن‌ها در ترید استیشن 10 دسترسی دارید را در اختیارتان می‌گذارد، همچنین دارای یک دیتابیس بزرگ برای آزمایش استراتژی‌ها می‌باشد.

تریدیر (Tradier)

بهترین نرم‌افزارهای تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کدامند؟

تریدیر ابزاری جالب می‌باشد. این سیستم مدیریت حساب کارگزاری‌تان را به شما پیشنهاد می‌دهد، یک موتور معامله‌گری است و اطلاعات برخی از بازارها را در اختیار شما قرار می‌دهد. تنظیمات حساب و اطلاعات بازارها در فضای ابری ذخیره می‌شوند، بنابراین کاربران می‌توانند به‌حساب کاربری خود از هر پلتفرمی که با تریدیر همکاری می‌کنند، وارد شوند و از این اطلاعات استفاده کنند. با استفاده از اپلیکیشن‌های رابط برنامه‌نویسی (Application programming interface – API’s)، طراحان فرانت‌اند (front end designers) می‌توانند پلتفرم‌های معاملاتی، اپلیکیشن‌های موبایل، سیستم‌های معامله‌گری الگوریتمی و یا ویژگی‌های شخصی‌سازی شده دیگری را برای مشتریانشان راه‌اندازی کنند. توانایی اتصال یک پلتفرم طرف ثالث به یک حساب کارگزاری آنلاین اتفاقی تازه نیست – و چند مورد از کارگزاری‌هایی را که در بالا اشاره کردیم، می‌توانند این کار را انجام دهند – اما تریدیر اولین کارگزاری است که این روش را در مرکز کسب‌وکاری خود قرار داده است. در بخش بعد، به بررسی چند وب‌سایت مستقل تحلیل تکنیکال می‌پردازیم که می‌توان از آن‌ها در پلتفرم مدیریتی کارگزاری تریدیر استفاده کرد، در این حالت شما می‌توانید در کنار استفاده از ابزارهای تحلیلی این وب‌سایت‌ها، به معامله نیز بپردازید.

وب‌سایت‌های تحلیل تکنیکال

ای سیگنال (eSignal)

ای سیگنال یکی از نام‌های قابل احترام در دنیای تحلیل تکنیکال به‌شمار می‌رود، این وب‌سایت در میانهٔ دههٔ 90 میلادی راه‌اندازی شد. نسخهٔ کنونی آن – ای سیگنال 12 – یک پکیج نرم‌افزاری بر پایهٔ ویندوز می‌باشد، که به شما امکاناتی مانند مطالعهٔ تحلیل‌های تکنیکال، تست استراتژی‌های معاملاتی، نمودارهای شخصی‌سازی شده، و دیتاهایی از بورس‌های بین‌المللی ارائه می‌دهد. با استفاده از API، کاربران می‌توانند با چندین کارگزاری – که شامل تریدیر و اینتراکتیو بروکرز می‌شود – به معامله بپردازند. اما استفاده از این نرم‌افزار هزینه‌بر است. نسخهٔ کنونی آن، که دیتاها را با 15 دقیقه تأخیر به‌نمایش گذاشته و تنها امکان مطالعهٔ 25 تحلیل تکنیکال را به شما می‌دهد، مبلغ 54 دلار در هر ماه هزینه دارد در حالی که که نسخه (Signature Version)، اطلاعات را به‌صورت زنده نمایش داده و امکان بررسی و مطالعهٔ صدها تحلیل تکنیکال را برای شما فراهم می‌کند. هزینهٔ استفاده از این نسخه، 176 دلار به‌ازای هر ماه می‌باشد. اگر شما هزینهٔ یک سال را پیش‌پرداخت کنید، می‌توانید از 10 درصد تخفیف برخوردار شوید.

بورس چیست؟

مارکت‌گیر (MarketGear) از (iVest+)

قابلیت‌های نموداری مارکت‌گیر به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید از اندیکاتورهای قابل‌تغییر استفاده کرده، معاملاتتان را بررسی کنید، خطوط روند دائمی رسم کنید، معاملات گذشته خود را بررسی کرده، و هر یک از تایم فریم‌های مدنظرتان را انتخاب کنید. اسکنر این سایت به شما اجازه می‌دهد تا به جستجو در میان بیش از 100 اندیکاتور تکنیکالی تنظیم شده بپردازید، تا با استفاده از آن‌ها بتوانید موقعیت‌های معاملاتی را پیدا کنید. شما می‌توانید هر تعداد اسکن که بخواهید انجام دهید، و موارد مورد علاقه‌تان را برای دسترسی سریع‌تر، تنظیم کنید. مارکت‌گیر با استفاده از (API) به کارگزاری‌های تی‌دی آمری‌ترید (TD Ameritrade)، ای‌ترید (E*TRADE)، و اَالای اینوست (Ally Invest) متصل می‌شود. هزینهٔ اشتراک این وب‌سایت از 38 دلار در ماه شروع می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خط روند می‌توانید از مطلب آموزشی «خط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟» دیدن نمایید.

متا استاک (MetaStock)

متا استاک یکی دیگر از بازیگران قدیمی حوزهٔ تحلیل تکنیکال می‌باشد، که در اواخر دههٔ 80 میلادی پایه‌گذاری شده است. نسخه‌های متعددی از این نرم‌افزار وجود دارد، اما کاربردی‌ترین نسخهٔ آن در بین معامله‌گران متا استاک آرتی (MetaStock R/T) می‌باشد که از اطلاعات زنده بازارها استفاده می‌کند. این برنامه شامل بیش از 150 اندیکاتور بوده و همچنین تفسیر اطلاعات نمایش داده‌شده اندیکاتورها را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. و به شما کمک می‌کند تا بتوانید با استفاده از آن‌ها به معامله بپردازید. این نرم‌افزار برای کاربران حرفه‌ای‌تر در بخش (Indicator Builder) اجازه می‌دهد تا بتوانند اندیکاتورهای مدنظرشان را بنویسند. شما می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی‌تان را ساخته و آن‌ها را بررسی کنید، و یا از استراتژی‌هایی که در پکیج این نرم‌افزار گنجانده شده‌اند، استفاده کنید. متا استاک می‌تواند بیش از 30 الگوی کندلی را بر روی نمودار تشخیص دهد و به شما توصیه‌هایی در خصوص نحوهٔ تفسیر این کندل‌ها بدهد. هزینهٔ اشتراک برنامهٔ متا استاک آرتی از 100 دلار در ماه شروع می‌شود و هزینهٔ دیتا جداگانه محاسبه می‌شود. متا استاک با استفاده از (API) به کارگزاری اینتراکتیو بروکرز و دیگر کارگزاری‌های آنلاین، متصل می‌شود.

نینجا تریدر (NinjaTrader)

نینجا تریدر، یک محیط معامله‌گری را ارائه می‌دهد که شما می‌توانید از آن برای ساختن، تست و شبیه‌سازی یک سیستم معاملاتی در خصوص دارایی‌ها، بازار فارکس، و بازار آتی – پیش از استفاده از پول واقعی در بازار – استفاده کنید. کار با نینجا تریدر برای تست، بررسی حرفه‌ای نمودار و شبیه‌سازی معاملات رایگان می‌باشد، اما برخی از اندیکاتورها که توسط توسعه‌دهندگان شخص ثالث نوشته شده است، هزینه دارند. شما در پکیج پایهٔ این برنامه، بیش از 100 اندیکاتور تکنیکالی را پیدا می‌کنید. به‌علاوه، امکان یافتن موارد بنیادی، نموداری (Charting)، ژورنال معاملاتی، و ابزارهای تحقیقی را در پکیج پایه وجود دارد.  با استفاده از (API)، شما می‌توانید نینجا تریدر را به کارگزاری‌های تی‌دی آمری‌ترید، اینتراکتیو بروکرز، اواندا (OANDA)، اف ایکس سی ام (FXCM)، و دیگر کارگزاری‌ها متصل کنید، و یا با استفاده از کارگزاری سرویس نینجا تریدر، به معامله بپردازید.

سلوپ آف هوپ (Slope of Hope)

(Slope of Hope) در سال 2005 و پس از فروش سایت (prophet.net) به کارگزاری تی‌دی آمری‌ترید، توسط تیم نایت (Tim Knight) شکل گرفت. او این وب‌سایت را برای به اشتراک‌گذاری نمودارها و تجارب معاملاتی خود با تعدادی از طرفدارانش تأسیس کرد. این وب‌سایت هم‌اکنون مقصد محبوب تحلیل تکنیکال، ایده‌های معامله‌گری، نمودارها، و مباحثی از همه نوع، می‌باشد. بسیاری از ویژگی‌ها، شامل پکیج نموداری بسیار قدرتمند، رایگان هستند و به‌عنوان یک رقیب جدی برای وب‌سایت‌های گران‌قیمت محسوب می‌شود. یک ویژگی کلیدی (Slope of Hope)، (SlopeRules) می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد تا سیستم معاملاتی‌تان را ساخته و به بررسی آن با استفاده از قوانین تکنیکالی بپردازید. تنها کافی است که قوانینی که مدنظر دارید را drag and drop کرده و آن‌ها را بر روی نمودار اعمال کنید، سپس یک هشدار تنظیم کرده تا برنامه به شما اطلاع‌رسانی کند. معامله‌گران قراردادهای اختیار معامله نیز ابزارهای تحلیلی فوق‌العاده‌ای را در این وب‌سایت پیدا خواهند کرد. عضویت ویژه این وب‌سایت (از 14.95 دلار تا 79.95 دلار به‌ازای هر ماه – با اشتراک سالانه، هزینه دو ماه رایگان خواهد بود.) دسترسی به دیتاهای اضافی، بررسی قدرتمند قراردادهای اختیار معامله و دسترسی به ایده‌های ویژهٔ معامله‌گری را ممکن می‌سازد.

قرارداد اختیار معامله خرید (Call Option) چیست؟

استاک چارتز (StockCharts)

استاک چارتز به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید نمودارهای قیمتی میان روزی، روزانه، هفتگی، ماهانه، سه ماهه و سالانه بسازید. همچنین در این وب‌سایت می‌توانید از نمودارهای نقطه و خط (point and figure charts)، نمودارهای دوره‌ای (Seasonality Charts)، نمودارهای چرخش نسبی (relative rotation graphs) و غیره استفاده کنید. در این وب‌سایت بیش از 1000 اندیکاتور و شاخص تکنیکالی بازار وجود دارند. همچنین دیتاها به‌صورت زنده برای یکسری از رمزارزها شامل بیت کوین، اتریم، ریپل، لایت کوین (Lite Coin)، و بیت کوین کَش (Bitcoin Cash)، ارائه می‌شوند. امکان تحلیل تکنیکال رمز ارزها، یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این وب‌سایت می‌باشد. شما می‌توانید از دسته‌ای از امکانات این وب‌سایت، به‌صورت رایگان استفاده کنید. با خرید حق اشتراک ماهانه می‌توانید از ابزارهای تکنیکالی و رِنج دیتاهای تاریخی استفاده کنید. محدودهٔ هزینهٔ اشتراک ماهانه این وب‌سایت از 14.95 دلار تا 39.95 دلار، می‌باشد.

بیت کوین چیست

تی سی 2000 (TC2000)

تی سی 2000 نیز نامی قابل احترام در دنیای تحلیل تکنیکال به‌شمار می‌رود، که پیش‌تر تحت عنوان وردنز تی سی 2000 (Worden’s TC 2000) شناخته می‌شد. نسخهٔ بیستم این نرم‌افزار دارای برنامه‌های ویندوز، مک، موبایل و پلتفرم تحت وب می‌باشد. همچنین شما می‌توانید به‌طور مستقیم به کارگزاری اینتراکتیو بروکرز متصل شوید تا معاملاتتان را از طریق کارگزاری تی سی 2000 انجام دهید. تی سی 2000 ترکیبی از نمایش‌گرهای نموداری، سهام و قراردادهای اختیار معامله و غیره می‌باشد. شما می‌توانید از نسخهٔ تمرینی (practice version) آن رایگان استفاده کنید. برای استفاده از اسکنرها، شما به عضویت طلایی و یا پلاتینومی (29.99 دلار تا 89.98 دلار به‌ازای هر ماه) نیاز دارید. اشتراک پلاتینومی به شما اجازه می‌دهد تا به اسکن بازار در هر تاریخی که دیتای آن موجود باشد، بپردازید. مشتریان کارگزاری، تخفیفی 300 دلاری سالانه، در اشتراک پلاتینومی دریافت می‌کنند. دیتاهای تأمین‌شده خود هزینه‌ای جداگانه دارند.

تیکرتاکر (TickerTocker)

تیکرتاکر که در سال 2018 معرفی شد، تنوع گسترده‌ای از سرویس‌های معامله‌گری را به شما ارائه می‌دهد. این سرویس‌ها شامل آموزش، تحقیق و منابع معامله‌گری خودکار می‌باشند. در این پلتفرم شما می‌توانید دیگر اعضایی که تحت عنوان لیدر (Leader) ثبت نام شده‌اند را دنبال کرده، و یا با استفاده از ابزارهای ساخت استراتژی، استراتژی معاملاتی خودتان را بسازید. شما می‌توانید به بررسی استراتژی معاملاتی خودتان با استفاده از دیتاهای گذشته بازار بپردازید و نحوهٔ عملکرد آن را بررسی کنید، سیستم نموداری که در این پلتفرم وجود دارد، به شما اجازه می‌دهد که نمودارهای قیمتی را در کنار اندیکاتورهای تکنیکالی بررسی کنید. این وب‌سایت همچنین شامل کانال تلویزیونی معامله‌گری تیکرتاکر می‌شود که نام آن (Ticker Tocker TV) می‌باشد. این پلتفرم با کارگزاری‌هایی مانند اینتراکتیو بروکرز، ای‌ترید، تی‌دی آمری‌ترید، تریدیر، فیدلیتی اینوستمنتز و ترید استیشن سازگار می‌باشد. شما می‌توانید به رایگان عضو این وب‌سایت شده و از امکانات آن استفاده کنید، اما برای استفاده از برخی از سرویس‌های اختصاصی و دسترسی به متخصصان این پلتفرم، باید حق اشتراک تهیه کنید.

درک نمودارهای قیمت بیت ‌کوین

ترید آیدیاز (TradeIdeas)

ترید آیدیاز در سال 2003 راه‌اندازی شد و از کاربران آن می‌توان به سرمایه‌گذاران، معامله‌گران و اشخاص حرفه‌ای در زمینهٔ بازارها در بیش از 65 کشور در سرتاسر جهان، اشاره کرد.

این سیستم دارای 311 هشدار و 243 فیلتر شامل فیلترهای موارد بنیادی، تکنیکالی، شبکه‌های اجتماعی، و یا دیگر سِت‌های دیتایی می‌باشد. همچنین این سیستم در تشخیص فرصت‌های معاملاتی سوئینگ (swing trading opportunity’s) و فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت، توانمند می‌باشد. مشترکان این وب‌سایت می‌توانند با استفاده از فرمول‌های خود، اندیکاتور ساخته، واچ لیست‌های آپدیت شده بسازند و از هشدارهای آنی استفاده کنند. همچنین امکان تست این سیستم‌های معاملاتی در محیط شبیه‌سازی شدهٔ معاملاتی وجود دارد. مشترکین ویژه‌ای که دارای حساب متصل به کارگزاری اینتراکتیو بروکرز می‌باشند، می‌توانند معاملاتشان را از طریق پلتفرم ترید آیدیاز نیز انجام دهند. پلتفرم ترید آیدیاز، به بیشتر پلتفرم‌های معاملاتی متصل می‌باشد. بیشتر کاربران ترید آیدیاز از قابلیت HOLLY AI که یک دستیار ترید هوش مصنوعی می‌باشد، بهره می‌برند. این قابلیت، معامله‌گران را در شناسایی معاملات بهینه‌شدهٔ لحظه‌ای یاری می‌کند. امکان دانلود ترید آیدیاز برای پلتفرم ویندوز وجود دارد، همچنین این پلتفرم دارای نسخهٔ تحت وب نیز می‌باشد، که می‌توانید از آن در هر دستگاهی استفاده کنید. هزینهٔ استاندارد اشتراک این وب‌سایت 118 دلار به‌ازای هر ماه (1068 دلار به‌ازای هرسال) می‌باشد، در حالی که سرویس‌های ویژهٔ ماهانه 228 دلار (2268 دلار به‌ازای هر سال) هزینه دارند.

تریدینگ ویو (TradingView)

تریدینگ ویو دارای بیش از 100 اندیکاتور بوده و از ابزارهای رسم هوشمند پشتیبانی می‌کند که می‌توان از آن‌ها در سهام بین‌المللی، ارزها و همچنین رمز ارزها استفاده کرد. زبان (Pine Script) که در این وب‌سایت به‌صورت اختصاصی استفاده شده است، به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید اندیکاتورها را تغییر داده و یا خودتان یک اندیکاتور بسازید. کتابخانهٔ اسناد عمومی شامل هزاران سند منتشرشده توسط دیگر اعضای پلتفرم تریدینگ ویو می‌باشد. شما می‌توانید از یک سری از امکانات این وب‌سایت به‌صورت رایگان استفاده کنید، اما با پرداخت ماهانه 14.95 تا 59.95 دلار، می‌توانید از امکانات اضافه و دیتاهای موجود بهره‌مند شوید. یک سیستم تست معاملاتی نیز در این وب‌سایت وجود دارد، البته شما می‌توانید تریدینگ ویو را به‌حساب کارگزاری‌تان متصل کنید، از این کارگزاری‌ها می‌توان به ترید استیشن اشاره کرد.

ترید اسپایدر (TradeSpider)

ترید اسپایدر که در سال 2016 پایه‌گذاری شد، دارای دسته‌ای از ابزارهای تحلیل تکنیکال می‌باشد که به شما در پیدا کردن، برنامه‌ریزی، و زمان‌بندی معاملاتتان با دقت و کارایی بالاتر، کمک می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از اسکنر بازار (market scanner)، واچ لیست‌های پویا (dynamic watchlists) تولید کنید که می‌توانند به جستجو در تایم فریم‌هایی بین یک دقیقه تا یک ماه، بپردازند. بیش از دو جین از اسکنرها به‌صورت ساخته‌شده در این پلتفرم وجود دارند، همچنین شما می‌توانید اسکنرهای خودتان را بسازید. دیتاهای زنده بازار و استفاده از 20 سال دیتای ثبت‌شده، نیازی به هزینهٔ اضافه ندارد. این پلتفرم تحت وب بوده و تنظیمات شما در فضای ابری ذخیره می‌شود. پکیج نموداری این پلتفرم دارای قابلیت تست استراتژی (برای کاربران ویژه) می‌باشد. هزینهٔ اشتراک این وب‌سایت از 33 دلار در ماه شروع شده و تا 97 دلار می‌رسد، البته با پرداخت هزینهٔ اشتراک سالانه می‌توانید از تخفیف‌هایی برخوردار شوید.