Skip to main content

پودری که از آسیاب کردن دانه های گندم به دست می آید را آرد گندم می گویند که یکی از مراکز تولید این محصول در شهر قم می باشد.
همانطور که در بالا گفته شد آرد گندم و آرد سوخاری پانکو انواع مختلفی دارد که یک نمونه آن، آرد گندم سبوس دار است، این محصول شامل هر سه جزء یک دانه گندم یعنی جوانه، سبوس و آندوسپرم می باشد و این آرد متراکم بوده و تمام مواد مغذی مربوطه را دارد.
محصول فوق در بین مردم بسیار محبوب می باشد و به طور گسترده در تهیه محصولات مختلف مانند نان، کیک، شیرینی و غیره استفاده می شود.
از آنجایی که گندم دارای گلوتن بسیار بالایی است، خمیر کشسانی از این پودر به دست می آید که کاربرد بی پایانی در پخت و پز دارد بنابراین هنگام خرید این محصول دقت نمایید که آردی که انتخاب می کنید مناسب با نیاز شما باشد.

پیدا کردن چندین کیلو آرد گندم قم بسیار سخت است و قیمت آن به نسبت به سایر آردها گرانتر می باشد که شما با نگاه کردن به آن متوجه بافت و رنگ متفاوت آن خواهید شد.
برخی از آردها که دارای گلوتن بیشتری هستند برای پخت نانها استفاده می شود که گلوتن موجود در آن با می شود که نان ظاهر خود را حفظ کند و خرد نشود اما آردهایی که دارای گلوتن کمتری هستند بیشتر برای تهیه کیک و شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد که کم بودن گلوتن سبب تردی مواد غذایی می گردد.
آرد گندم ارگانیک
وجود مواد طبیعی سالم و ارگانیک حق طبیعی شهروندان یک کشور است که در آن بخواهند زندگی کنند همچنین وجود مواد غذایی ها نظیر آرد گندم ارگانیک میوه ارگانیک و همچنین موارد دیگر جزو ارکان سلامتی جامعه به شمار می روند.
لذا همانطور که می دانیم بعد از بحث امنیت در یک کشور سلامت یک کشور فوق‌العاده اهمیت دارد و این مهم ضمانتی است بر دوام یک حکومت همچنین یک سلسله همان طور که در تاریخ وجود دارد دیده و شنیده ایم که سلسله هایی و حکومتهایی با وجود بیماری ها از بین رفته اند و و نتوانستند دوباره احیا شود پس یکی از موارد بسیار اساسی برای پایه گذاری یک حکومت این است که بتواند بهداشت درمان و کارآمدی تر را داشته باشد.

از گذشته تا به امروز مورد این مورد را شنیده ایم که عقل سالم در بدن سالم است پس وجودمواد ارگانیک و سالم اگر در اولویت دولتهای امروز باشد مردم و مخاطبان سلامتی را دارند، آرد گندم ارگانیک در برخی از نقاط تولید می گردد.
و در ادامه این مردم جزء حاذق ترین و قابل ترین شهروندان وقت خودشان می‌شود چرا که از بدن سالمی برخوردار هستند ضمن اینکه این مورد می تواند فوق العاده از هزینه های جانبی دولت بکاهد و در این راستا مردم نیز رفاه بیشتری را داشته باشند.
آرد گندم سبوس دار
یکی از ویژگیهای عمده ای که می توان برای آرد گندم سبوس دار قائل بود، شباهت فراوان آن با گیاه جو می باشد که از این نظر دربردارنده میزان فراوانی ویتامین در خود بوده و مزایای قابل توجهی را به خود اختصاص داده است که در ذیل به آنها اشاره می نماییم تا شما نیز بتوانید بهره گیری لازمی از آن نمایید.
یکی از خواص کاربردی و درمانی که آرد گندم سبوس دار دارا می باشد، برطرف نمودن و ممانعت از بیماریهای گوارشی بوده که می تواند یبوست را نیز درمان نماید.
در واقع آرد گندم سبوس دار با برخوردار بودن از فیبر مناسب و قابل توجهی توانسته است میزان قند خون را کنترل نماید.

یکی از ویژگیهای قابل ذکر آرد گندم کامل سبوس دار و سبوس برنج قهوه ای این است که با برخوردار بودن از اسید فولیک سلامتی کامل را برای بانوان باردار به همراه آورده و آنان را از انرژی لازم بهره مند می سازد.
شایان ذکر است آرد گندم سبوس دار از خواص ضد سرطانی برخوردار بوده و شما را در برابر رشد سلولهای سرطانی محافظت می نماید.
نوع دیگری از آرد گندم وجود دارد که با نام بدون گلوتن شناخته شده و مزایای بسیاری را دارد که در ادامه قابل بیان است.
 
انتهای رپرتاژ آگهی/