Skip to main content


پتی نیوز – به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دوشنبه گذشته مدیرعامل قشم‌ایر با اشاره به تشکیل قرارگاه مرکزی اربعین اظهار کرد: پیش‌بینی می‌کنیم بتوانیم 16 تا 17 هزار زائر اربعین را جابجا کنیم. در این راستا برخی از مسیرهای برنامه‌ای را حذف یا جابجا کرده‌ایم تا بتوانیم هواپیماهای مسیر تهران-نجف بیشتر کنیم.
حمزه با بیان این‌که برای پروازهای نجف با 2 فروند ایرباس استفاده خواهیم کرد، ادامه داد: از ناوگان بدنه باریک و فوکر نیز استفاده می‌کنیم تا با هماهنگی سازمان هواپیمایی کشور از شهرهای کرمانشاه و ایلام به مقصد نجف پروازهای اربعین 1402 را انجام دهیم.
مدیرعامل هواپیمایی قشم گفت: سال گذشته از شاهرود و بندرعباس به نجف نیز پروازهای موردی داشتیم و امسال در برنامه داریم که از جزیره قشم پروازهای اربعین را انجام دهیم.تمام توان خود را برای انجام پروازهای اربعین بسیج کرده‌ایم و به دنبال درآمدزایی نیستیم.
وی بیان کرد: روزانه 3 تا 4 پرواز اربعین انجام می‌دهیم که نیازمند آمادگی خاصی است، از این رو ممکن است موضوع تاخیر در پروازها را داشته باشیم.
به گزارش تسنیم، طبق اعلام قبلی فروش بلیت پروازهای اربعین از امروز آغاز شد که به نظر می‌رسد 60 درصد سهم فروش اینترنتی عرضه شده است. در سایت فروش قشم‌ایر (arbaeen.qeshm-air.com) تا روز 9 شهریور ماه ظرفیت پرواز رفت تهران-نجف تکمیل است. (تصویر پایین)

اگر قرار باشد قشم‌ایر 17 هزار زائر اربعین را به شهر نجف منتقل کند، حدود 10 هزار و 200 صندلی پروازی بایستی به‌صورت اینترنتی فروخته شود و مابقی از طریق دفاتر شرکت قشم‌ایر.
انتهای پیام/
 
∎​