Skip to main content


پتی نیوز –  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، افزایش ارزش دلار آمریکا باعث پایین آمدن قیمت طلا در روز چهارشنبه شد. اما انتظار می‌رود آرام شدن روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا مانع کاهش بیش‌ازحد قیمت طلا شود.
 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.57 درصد کاهش به 1897 دلار و 84 سنت رسید.
 شاخص دلار 0.3 درصد افزایش یافته است. بالا رفتن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.
 ادوارد میر، یکی از تحلیلگران فلزات در مارکس می‌گوید:«قیمت طلا در کوتاه‌مدت دوباره تا سطح 1900 دلار افزایش می‌یابد و در همان سطح ثابت می‌ماند».
 «تمرکز بازار بر اطلاعات اقتصادی خواهد بود. اگر همین شرایط ادامه داشته باشد، تورم کاهش یابد و نرخ بهره هم پایین بیاید، شرایط خوش‌بینانه‌ای برای طلا به وجود خواهد آمد».
 سرمایه‌گذاران منتظر اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف‌کننده و خرده‌فروشی در آمریکا هستند که امروز منتشر خواهد شد.
 بانک مرکزی آمریکا 4 بار در سال گذشته میلادی نرخ بهره را 75 واحد افزایش داد و بعد در ماه دسامبر این افزایش را تا 50 واحد محدود کرد و حالا تاجران پیش‌بینی می‌کنند فدرال رزرو آمریکا در اجلاس آینده نرخ بهره را 25 واحد افزایش دهد.
 پایین آمدن نرخ بهره به نفع فلزات گران‌بهاست چون هزینه نگه‌داری آنها را پایین می‌آورد.
 شرکت معدن‌کاری باریک‌گلد کانادا در روز سه‌شنبه 13.4 درصد افزایش تولید طلا را اعلام کرد که بالاترین تولید سه‌ماهه این شرکت در سال گذشته میلادی است.
 قیمت نقره امروز با 0.11 درصد افزایش به 24 دلار و 10 سنت رسید و پلاتین با 0.77 درصد کاهش 1035 دلار و 45 سنت معامله می‌شود.
 انتهای پیام/50
∎​