Skip to main content


پتی نیوز –
به گزارش جوان آنلاین به نقل از تسنیم،‌ محمد محمدی بخش درباره شرایط فنی ناوگان خریداری شده جدید که در یک سال گذشته وارد کشور شده است، اظهار داشت: برخی ادعا دارند که هواپیماهای کارکرده که به‌تازگی وارد کشور شده‌اند حدود 40 سال عمر دارند، در حالی که با ورود هواپیماهای جدید میانگین سن ناوگان به زیر 26 سال کاهش یافته است.
وی توضیح داد: این رقم نشان می‌دهد که هواپیماهای جدید سنی کمتر از 30 سال دارند؛ همچنین هم‌زمان با ورود ناوگان جدید برنامه ما این است که میانگین عمر ناوگان را نیز کاهش دهیم، به این معنا که قرار است هواپیماهای جوان‌تری وارد ناوگان شوند تا در کاهش معدل نهایی موثر باشند.
رییس سازمان هواپیمایی گفت: در شرایط تحریمی که واردکردن هواپیما به ایران بسیار سخت است، توجه ما بیشتر بر استاندار پرنده‌ها اعم از استاندار موتور و سال ساخت موتور است که از عمر هواپیما بیشتر اهمیت دارد و مستقیم به موضوع ایمنی مربوط است.
محمدی بخش به دانش فنی مهندسان ایرانی در بخش تعمیرات و نگهداری هواپیما اشاره کرد و گفت: هواپیماهایی که از کشورهای مختلف وارد ایران شده و دچار اشکال می‌شوند در همین جا تعمیر می‌شوند، در بسیاری از موارد که به‌روزترین هواپیماهای شرکت‌های خارجی در ایران به دلیل نقص فنی فرود اضطراری دارند توسط مهندسین فنی و تعمیرات ایرانی، رفع نقص می‌شوند، فهم فنی و دانش تعمیر هواپیما در ایران وجود دارد و مهندسان ما صاحب گواهینامه‌های بین‌المللی در بخش تعمیر هواپیما هستند.
وی گفت: گواهینامه‌های بین‌المللی مهندسان تعمیرات ایرانی در همه جهان اعتبار دارد که به آن افتخار می‌کنیم. اعتماد جامعه جهانی به این بخش هم وجود دارد.
رییس سازمان هواپیمایی گفت: روزی برای کوچک‌ترین تعمیرات، قطعات به خارج فرستاده می‌شد، امروز انواع چک‌های هواپیما حتی چک‌های سنگین تعمیرات را در داخل انجام می‌دهیم.
به گفته محمدی بخش در 18 ماه گذشته نیز تعداد زیادی هواپیماهای فعال در مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما، چک تعمیرات سنگین را با موفقیت گذرانده‌اند و مجدداً به صنعت بازگشته است که این روند مستمر است. اخیراً نیز در حضور رییس جمهوری تست موتور هواپیما انجام شد که باز هم نشانه‌ای از دانش فنی ایران در این بخش است.
انتهای پیام/

∎​