Skip to main content

بانک جی پی مورگان ادعا می‌کند که بیت کوین همزمان با جریان ورودی گری اسکیل (Grayscale) به اوج خود رسیده است و فعلاً قادر نیست بیشتر از این رشد کند.
به گزارش یوتودی، غول بانکداری سرمایه‌گذاری جی پی مورگان (JPMorgan) به این نتیجه رسیده است که کاهش چشمگیر جریان ورودی به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین شرکت گری اسکیل به احتمال زیاد مانع از رسیدن مجدد پادشاه ارزهای دیجیتال به محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار خواهد شد. بلومبرگ در گزارشی نوشته است:
در حال حاضر، انگیزه مدیران صندوق بیت کوین گری اسکیل برای سرمایه‌گذاریِ بیشتر روی این رمز ارز به‌اندازه‌ای قوی نیست که بتواند بیت کوین را از سدّ مقاومت ۴۰,۰۰۰ دلار عبور دهد.
سرعت جریان سرمایه‌گذاری گری اسکیل، بزرگترین مدیر دارایی دیجیتال بازار، روی بیت کوین همیشه برای میزان علاقه سرمایه‌گذاران مهم سازمانی نقشی تعیین‌کننده داشته است.
تقریباً یک ماه پیش، استراتژیست‌های جی پی مورگان هشدار دادند که کاهش جریان ورودی می‌تواند به اصلاحی شدید بینجامد. در آن زمان، بیت کوین زیر ۲۴,۰۰۰ دلار معامله می‌شد.
پس از رشد خیره‌کننده بیت کوین تا رکورد ۴۲,۰۰۰ دلار در ۸ ژانویه (۱۹ دی)، بازار نتوانست به‌اندازه‌ کافی برای ادامه مسیر قدرت کسب کند و بنابراین، دچار یک سری اصلاحات قیمت شد. در زمان نگارش این مطلب، برترین رمز ارز بازار با قیمت ۳۳,۲۰۷ دلار معامله می‌شود.
جی پی مورگان در گزارش خود خاطرنشان می‌کند که جریان ورودی گری اسکیل طی هفته گذشته حتی نسبت به خود روند بیت کوین نیز افت بیشتری تجربه کرده است؛ میزان افت جریان ورودی این صندوق سرمایه‌گذاری ۲۲ درصد و میزان افت قیمت بیت کوین ۱۷ درصد بوده است.
پیشی‌گرفتن میزان کاهش سرمایه‌گذاری گری اسکیل از میزان کاهش قیمت بیت کوین
ناگفته نماند که درهای شرکت گری اسکیل از ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ (۱ تا ۲۳ دی) به روی سرمایه‌گذاران جدید بسته بودند.
طبق آمار به‌روزرسانی‌شده این شرکت در ۲۲ ژانویه (۳ بهمن)، دارایی فعلی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل اندکی بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار است.  
میزان دارایی صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل تا ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱
مایکل سوننشاین (Michael Sonnenshein)، مدیرعامل جدید گری اسکیل، اوایل بامداد امروز در صفحه شخصی خود توییتی در مورد اعلامیه مهمی نوشت که قرار است از سوی این شرکت منتشر شود. با این حال، هنوز مشخص نیست این خبر «خوب» به بیت کوین مربوط است یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری جدید این شرکت که بازار آلت کوین‌ها را هدف گرفته‌اند.
توییت مایکل سوننشاین
به غیر از کمر‌نگ‌شدن تقاضای سازمانی برای بیت کوین، یکی دیگر از موانع رشد بیت کوین، جهش چشمگیر اتریوم است که با درصدهای دورقمی در حوزه امور مالی غیرمتمرکز همراه بوده است.
اوایل امروز، اتریوم، بزرگترین آلت کوین بازار، به رکورد دیگری دست یافت و به ۱,۴۷۵ دلار رسید. در حال حاضر، سلطه بیت کوین تا ۶۲.۸ درصد کاهش یافته است که پایین‌ترین سطح خود را از اواخر نوامبر (اواسط آذرماه) تجربه می‌کند.