Skip to main content

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: به‌دنبال قانون‌مند کردن ارزهای دیجیتال هستیم – رمز ارز

اخبار قانون‌گذاری

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با بیان این مسئله که مجلس به‌دلیل خطرات بالای ارزهای دیجیتال خارجی، آنها را تأیید نمی‌کند، گفت که رمز ارز ملی ایران، اگر در چهارچوب قانون باشد، خریدار خواهد داشت.
به گزارش رمز ارز و به نقل از میزان، پورابراهیمی در گفت‌و‌گو با میزان، با اشاره به موضوع رمز ارزها و ورود کمیسیون اقتصادی مجلس به این فعالیت تجاری در کشور گفت:
اساساً رمز ارز می‌تواند ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها و خنثی‌سازی آنها قلمداد شود و امکانی فراهم کند تا از ظرفیت انرژی در کشور به خوبی استفاده و نهایتاً این نحوه استفاده به درآمد ملی تبدیل شود.
وی تأکید کرد:
پیش‌بینی ما این است که در فاز اول این فعالیت ما می‌توانیم دو میلیارد دلار در سال امکان تولید رمز ارز را ایجاد کنیم و اساساً تسویه مذکور را با تعهدات خارجی خود انجام دهیم.
پورابراهیمی با بیان اینکه کمیسیون اقتصادی مجلس به مبحث رمز ارز‌ها ورود کرده است، اظهار داشت:
ورود کمیسیون به این مبحث به این دلیل بوده که از این ظرفیت در حوزه اقتصادی کشور استفاده و درآمدزایی لازم مدنظر قرار گیرد.
وی با بیان اینکه مقوله ارزآوری فعالیت رمز ارز‌ها برای کمیسیون اقتصادی مجلس مهم بوده است، تأکید کرد:
قطعاً رمز ارز‌ها می‌تواند ابزار دور زدن تحریم‌ها تلقی شود، بنابراین این دلایل باعث شد تا کمیسیون اقتصادی به مبحث رمز ارز‌ها ورود جدی داشته باشد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت در بیت‌کوین همچنان مخاطره آمیز است؟ گفت:
ریشه، محور و تصمیم‌گیری درباره بیت کوین در اختیار ما نیست، اما رمز ارز‌هایی که در داخل کشور، آن هم با نظارت دستگاه‌ها و در چارچوب قانون تولید شود، خوب است.
این نماینده مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا رمز ارزِ تولید داخل مشتری هم دارد و یا خیر؟ گفت:
بله. اگر ما خودمان اقدام به تولید رمز ارز آن هم با نظارت و در چارچوب قانون کنیم، رمز ارز تولید داخل قطعاً مشتری خواهد داشت، این در حالی است که ما رمز ارز خارجی را تأیید نمی‌کنیم چرا که در آن حوزه ریسک فعالیت بالاست.

موردی یافت نشد.

wpDiscuzدیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدxInsertComment Author Info