Skip to main content

سرفصل‌های این مقاله
قیمت لحظه ای رمز ارز بنکور

نمودار بنکور

خرید و فروش ارزهای دیجیتال شناخته‌شده همچون بیت کوین یا اتریوم کار سختی نیست، به عبارت دیگر شما در هر زمان و قیمتی افرادی را پیدا خواهید کرد که قصد خرید و یا فروش ارزهای دیجیتال خود را داشته باشند و به این ترتیب شما به عنوان خریدار یا فروشنده از این نظر با مشکلی مواجه نخواهید شد، به عبارتی حجم معاملات در این ارزهای شناخته‌شده به قدری بالا است که کاربران این ارزها برای خرید و یا فروش رمز ارز خود با مشکل پیدا نشدن خریدار یا فروشنده روبه‌رو نمی‌شوند. اما ارزهای دیجیتال کمتر شناخته‌شده را نمی‌توان در هر زمانی و با هر قیمتی خرید و فروش کرد، به زبان ساده می‌توان گفت که نقدینگی در ارزهای دیجیتال کوچک کم است و این موضوع خرید و فروش این ارزهای دیجیتال را کمی سخت می‌کند. ایده‌ ایجاد رمز ارز بنکور Bancor، به ادعای موسسان آن رفع همین مشکل بوده است. ما تلاش می‌کنیم که در این مطلب رمز ارز Bancor را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. 
معرفی بنیان گذاران رمز ارز بنکور Bancor
رمز ارز Bancor در سال ۲۰۱۷ توسط Eyal Hertzog، Guy Benartzi و Yudi Levi تاسیس شد. در ادامه به معرفی مختصر بنیان‌گذاران این رمزارز خواهیم پرداخت.
Eyal Hertzog
ایال هرتزوگ برای سال‌های زیادی به عنوان یک کارآفرین موفق شناخته شده بود، وی در اسرائیل یک شبکه‌ به اشتراک‌گذاری ویدئو را ایجاد کرده بود که بیش از ۵۰ میلیون نفر از این پلتفرم استفاده می‌کردند.
Guy Benartzi
گای بنارتزی نیز یکی دیگر از موسسان رمزارز بنکور است، اگر بخواهیم از سوابق گای بنارتزی صحبت کنیم باید بگوییم که وی شرکت Mytopia را در سال ۲۰۰۵ تاسیس کرد، کار این شرکت توسعه‌ بازی‌هایی برای یک شبکه‌ اجتماعی بود. گای بارتزی به عنوان مدیر اجرایی بنکور معرفی شده است.
خواهر گای که گالیا نام دارد نیز به عنوان یکی از بنیان‌گذاران پروتکل بنکور معرفی شده است، وی که برای سال‌های متمادی به عنوان یک کارآفرین فعالیت می‌کرد، مدیرعامل و موسس شرکت Particle Code نیز است.
Yudi Levi
یودی لوی که بیش از ۲۰ سال است که در زمینه‌ فناوری کارآفرینی می‌کند، مدیر ارشد فناوری رمزارز بنکور است. جالب است بدانید که یودی لوی CoinApp را ایجاد کرده بود که هدف آن استفاده از خدمات CoinApp برای ایجاد رمزارز است.
تاریخچه رمز ارز بنکور

رمز ارز بنکور با نماد اختصاری BNT در حال حاضر (در زمان نگارش این مطلب) با قیمت حدودی ۴.۰۸ دلار در صرافی‌ها مبادله می‌شود، اما همیشه وضعیت به این صورت نبوده است و این رمز ارز نیز مثل سایر ارزهای دیجیتال نوساناتی را تجربه کرده است که به بررسی آن خواهیم پرداخت.
همان‌طور که تصویر نمودار قیمتی نیز مشاهده می‌کنید، در ابتدای کار این رمزارز که در سال ۲۰۱۷ و هم‌زمان با رشد بازار ارزهای دیجیتال بوده است، قیمت این رمزارز در بالاترین میزان خود یعنی ۲۳.۷ بوده است، اما پس از آن قیمت رمزارز بنکور با افت شدید قیمتی مواجه شد و تا ۱.۷ تقلیل قیمت داشت.
پس از کمی نوسان در آن محدوده قیمت این رمز ارز در اوایل سال ۲۰۱۸  به ۱۰ دلار نیز رسید، اما طولی نکشید که باز هم قیمت آن افت شدید را تجربه کرد و به زیر ۱ دلار رسید و برای مدت طولانی تا اواخر سال ۲۰۲۰ نیز با نوسانات کم در همین محدوده‌ قیمتی معامله می‌شد. اواخر سال ۲۰۲۰ هم‌زمان با رشد کلی بازار ارزهای دیجیتال رمزارز بنکور نیز همپای دیگر ارزهای دیجیتال رشد نسبی را به همراه داشت و با صعود صورت گرفته قیمت آن به ۹ دلار رسید اما باز هم سیر نزولی به خود گرفت. و اما همان‌طور که اعلام کردیم در حال حاضر این رمز ارز با قیمت ۴.۰۸ دلار در صرافی‌های مختلف مبادله می‌شود.
ویژگی های رمز ارز بنکور

رمزارز بنکور در دسته‌ای از ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد که برای صنعت پرداخت مورد استفاده قرار می‌گیرند.
نماد اختصاری رمز ارز بنکور، BNT است.
این رمز ارز با بازاری با ارزش تقریبی ۹۷۰ میلیون دلار رتبه‌ ۱۰۰ از نظر بزرگی بازار را به خود اختصاص داده است و ۰۴ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را سهم خود کرده است.
با استفاده از رمز ارز Bancor و با کمک الگوریتم‌های شبکه‌های بلاک چین اتریوم و ایاس (EOS) نقدینگی مورد نیاز برای ارزهای دیجیتال کوچکتر فراهم می‌شود.
زمانی که یک کاربر در شبکه اقدام به ایجاد و یا ذخیره‌ رمزارز بنکور کند، توکن‌های ERC-20 Token و ایاس با به کارگرفتن توکن اصلی BNT شروع به کار کرده تا تبدیلات ارزی مورد نیاز صورت گیرد.
بنکور را می‌توان به عنوان یک پلتفرم برای تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر بدون نیاز به صرافی واسطه معرفی کرد.
معاملات رمزارز بنکور در لایه‌ای مجزا که به کسپراتریوم (Casper Etherum) مربوط است صورت می‌گیرد.
بنکور و همچنین یونی سواپ که رقیب بنکور نیز به حساب می‌آید، سردرمداران سیستم‌های مالی غیرمتمرکز هستند.
علاوه بر ترید رمزارز بنکور، کاربران قادر هستند با مراجعه به وبسایت بنکور (network) اقدام به استیک رمزارز بنکور کنند و به این ترتیب با کمک به تامین نقدینگی، پاداش دریافت کنند.

مزایا و معایب بنکور

مزایا

ارزهای دیجیتال که به سختی معامله می‌شوند با استفاده از پلتفرم بنکور می‌توانند شانس معامله خود را افزایش دهند.
با کمک پلتفرم بنکور، صرافی‌های واسطه تا حد زیادی در فرایند تبدیل ارزهای مختلف به یکدیگر حذف خواهد شد.
امکان استیک کردن رمز ارز Bancor در وبسایت این رمزارز فراهم شده است و کاربران می‌توانند با استیک کردن رمزارزهای بنکور خود، پاداش دریافت کنند.
توسعه‌دهندگان می‌توانند بدون محدودیت و بدون کسب مجوز از این پلتفرم متن‌باز (Open Source) استفاده کنند.

معایب
ادعای موسسان پلتفرم بنکور این است که این پلتفرم با کمک رمز ارز مخصوص خود یعنی بنکور(BNT) و الگوریتم‌های به کار گرفته شده امکان خرید و فروش ارزهایی که کمتر معامله می‌شوند را تسهیل کند. علی‌رغم این ادعا، معاملات برای ارزهایی که طرفداران زیادی ندارند همیشه صورت نگرفته است. در نتیجه اگر رمزارزی کمتر در معاملات مورد استفاده قرار گیرد، ممکن است در پلتفرم بنکور نیز با مشکل مواجه شود.
تکنولوژی به کار گرفته شده در بنکور کار جدیدی انجام نمی‌دهد و یونی سواپ نیز نقدینگی مورد نیاز برای ارزهای کوچک را فراهم می‌کند. با استفاده از روش کار و تکنولوژی‌های به کار گرفته ‌شده در پلتفرم بنکور، هزینه‌ معاملات کمی بالا تمام می‌شوند و تیم این پروژه کاری برای رفع این مشکل انجام نداده است.
کاربردهای رمز ارز بنکور
به طور کلی هدف اصلی این رمزارز کم کردن مراحل تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر و همچنین کاهش نقل و انتقالات مورد نیاز برای رسیدن به رمز ارز مورد نیازاست، چراکه تمام این مراحل شامل هزینه هستند.
این پلتفرم یک استخر نقدینگی ایجاد می‌کند که در آن امکان تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر بدون نیاز به صرافی‌های واسطه فراهم می‌شود. بنابراین معامله‌ گرانی که قصد دارند ارزهای کوچک با نقدینگی پایین را خرید و فروش کنند، می‌توانند با استفاده از پروتکل و پلتفرم بنکور با پرداخت هزینه کمتر اهداف معاملاتی خود را به سرانجام برسانند. توسعه‌دهندگان نیز می‌توانند به راحتی از پلتفرم متن‌باز بنکور برای پیاده‌سازی پروژه‌های خود استفاده کنند.
کیف پول هایی که رمز ارز بنکور را ساپورت می‌ کنند
کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)
کیف‌های سخت افزاری همیشه برای دارایی‌های زیاد و یا سرمایه‌ گذاری‌های میان مدت و بلند مدت بهترین گزینه بوده‌اند. کیف پول لجر یک کیف پول سخت افزاری است که بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است و خوشبختانه از رمز ارز Bancor نیز پشتیبانی می‌کند.
کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)
دیگر کیف پول سخت افزاری که کاملا شناخته‌شده است و از رمزارز بنکور نیز پشتیبانی می‌کند کیف پول ترزور است.
کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)
کیف پول نرم افزاری اتمیک از تمام توکن‌هایی که برپایه‌ استاندارد ERC-20 ساخته شده‌اند پشتیبانی می‌کند، در نتیجه دارندگان توکن بنکور نیز می‌توانند از این کیف پول نرم افزاری استفاده کنند.
کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet)
کمتر کسی در دنیای ارزهای دیجیتال را می‌توانید پیدا کنید که کیف پول موبایلی تراست ولت را نشناسد. خوشبختانه این کیف پول از رمزارز بنکور نیز پشتیبانی می‌کند.
به طور کلی کیف پول‌هایی که از استاندارد ERC-20 پشتیبانی می‌کنند می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای نگه‌داری رمز ارز Bancor خریداری شده باشند.
توجه داشته باشید که ارزهای دیجیتال خریداری شده در صرافی را حتما به یک کیف پول مطمئن انتقال دهید. سابقه‌ هک شدن پلتفرم غیرمتمرکز بنکور ثابت کرد که حتی صرافی‌های غیرمتمرکز نیز از خطر هک شدن در امان نیستند. پس فراموش نکنید که بلافاصله پس از خرید رمز ارز مورد نظر، دارایی خود را به کیف پول خود منتقل کنید، مگر آنکه در آن لحظه بخواهید اقدام به معامله در صرافی کنید.
خرید رمز ارز بنکور
اگر قصد خرید رمز ارز Bancor را از صرافی‌های داخلی داشته باشید می‌توانید به راحتی حساب خود را با استفاده از کارت بانکی خود شارژ کنید و با ریال اقدام به خرید رمز ارز بنکور کنید.
و اما برای خرید رمزارز بنکور از یک صرافی خارجی باید در ابتدا در یک صرافی ایرانی رمزارزی مثل تتر، بیت کوین و اتریوم یا هر رمز ارز ممکن دیگر را در صرافی ایرانی خریداری کرده و سپس سرمایه‌ دیجیتال خود را به یک صرافی خارجی منتقل کرده و در آن صرافی رمز ارز بنکور را خریداری کنید.
صرافی‌های خارجی که از رمزارز بنکور پشتیبانی می‌کنند در ادامه معرفی خواهند شد.
خرید رمز ارز بنکور یا هر رمز ارز دیگر در صرافی‌های ایرانی و یا خارجی کار چندان سختی نیست و شما به راحتی از پس آن بر خواهید آمد، هرچند به خاطر غیرقابل برگشت بودن معاملات باید دقت کافی را به خرج دهید، با همه‌ اینها عملیات خرید و فروش رمز ارز به طور کلی کار ساده‌ای است. اما موضوع مهمی که وجود دارد این است که شما بدانید کدام رمز ارز را با چه قیمتی خریداری کنید و یا به فروش برسانید. درواقع تصمیمات درست در زمان درست هستند که سود شما در بازار را تضمین می‌کنند.
برای برخورداری از این سود باید دانش و اطلاعات خود را تا حد قابل‌قبولی بالا ببرید، رسیدن به این هدف نیز با شرکت در دوره آموزش رمز ارز و استفاده از تجربیات و متخصصین این زمینه شما را در یک قدمی کسب سود از بازار قرار می‌دهد، پس از آن دیگر تنها تمرین و به کار بستن آنچه آموخته‌اید به شما کمک خواهد کرد.
صرافی های پشتیبانی کننده از رمز ارز بنکور
اگر قصد خرید رمز ارز Bancor را به صورتی نقدی (اسپات) داشته باشید می‌توانید از صرافی‌های مختلف استفاده کنید که در ادامه لیست تمام صرافی‌های ارائه‌دهنده رمزارز بنکور را برای شما خواهیم آورد. صرافی Bancor Network با داشتن تقریبا ۱۹ درصد معاملات رمزارز بنکور، مورد استفاده‌ترین صرافی برای استفاده از این رمزارز به حساب می‌آید.

بنکور نتورک (Bancor Network)

امکان خرید و فروش رمزارز بنکور با استفاده از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال در صرافی بنکور نتورک برای کاربران فراهم شده است. همان‌طور که از کاربرد و هدف این رمزارز انتظار می‌رود، ارزهای مبادله شونده در این صرافی معمولا کمتر شناخته شده هستند، یا به عبارت دقیق‌تر ارزهای هستند که نقدینگی پایین‌تری نسبت به ارزهای دیجیتال شناخته‌شده همچون بیت کوین دارند.

صرافی بایننس که همیشه پیشتاز بوده است نیز به کاربران خود امکان خرید رمز ارز بنکور Bancor را با استفاده از ارزهای دیجیتال تتر USDT، BUSD، بیت کوین و اتریوم برای کاربرن فراهم کرده است.

کوین بیس (Coinbase Exchange)

کوین بیس یکی از صرافی‌های بسیار امن است که متاسفانه به دلیل مشکلات سیاسی و تحریم استفاده از آن برای ایرانیان محدود شده است، این صرافی آمریکایی به کاربران خود اجازه می‌دهد که با استفاده از ارزهای فیات دلار آمریکا، پوند انگلستان و یورو، رمز ارز Bancor را خریداری کنند. علاوه بر ارزهای فیات کاربران می‌توانند با استفاده از رمز ارز بیت کوین نیز اقدام به خرید رمزارز بنکور کنند.

کوکوین یک صرافی بین‌المللی است که خوشبختانه خدمات خود را بدون محدودیت در اختیار ایرانیان می‌گذارد. اگر شما هم در صرافی کوکوین حساب کاربری دارید و می‌خواهید رمز ارز Bancor را خریداری کنید می‌توانید برای این کار از رمز ارز تتر (USDT) استفاده کنید.

یونی سواپ (UniSwap)

صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ که رقیب بنکور نیز به حساب می‌آید به کاربران خود اجازه می‌دهد که با استفاده از رمزارز WETH رمز ارز بنکور را خریداری کنند. کاربران هر دو صرافی UNiSwap V2, V3 این امکان را دارند.

کوینکس دیگر صرافی بین‌المللی است که خوشبختانه به کاربران ایرانی نیز خدمات خود را ارائه می‌دهد. برای اینکه بتوانید در صرافی کوینکس رمز ارز Bancor را خریداری کنید به یکی از ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و یا تتر نیاز خواهید داشت.

اوکی اکسچنج (OKEX)

کاربران صرافی اوکی اکسچنج می‌توانند با استفاده از ارزهای دیجیتال تتر و بیت کوین، رمزارز بنکور را در بازار اسپات خریداری کنند.

در صورتی که قصد خرید رمز ارز Bancor را در یک صرافی ایرانی داشته باشید می‌توانید از صرافی ارزجو استفاده کنید. برای استفاده از این صرافی می‌توانید حتی با شارژ ریالی حساب خود در صرافی، رمزارز مورد نظر خودتان (در اینجا رمزارز بنکور) را خریداری کنید.
علاوه بر آنچه در لیست آمده است، کاربران با استفاده از چند صرافی دیگر از جمله Bithumb، Huobi Global، FTX، Kraken، Gemini، Bitfinex، Bittrex، Poloniex، Gate.io، ZB.com، ProBit Global، ProBit، Crypto.com Exchange، LBank، WazirX، Indodax، XT.COM، ۱inch Exchange، Bitbns، Emirex، CEX.IO، Digitalexchange.id، Hoo، ABCC، HitBTC، P2PB2B، Pionex، BKEK، VCC Exchange، Bitrue، MEXC، DigiFinex، TOKOK، AEX، BiONE، Folgory، LATOKEN، Hotbit، Coinone، Huobi Korea، Tokocrypto، Mandala Exchange، CoinW، Azbit، Hotcoin Global، BigOne، Tokenlon، NiceHash، Crex24، CoinDCX، VALR، AAX، WOO Network، ZT، CoinBene، BHEX، LOEx، DragonEX، Bitget نیز می‌توانند رمزارز بنکور را به صورت نقدی از بازار اسپات خریداری کنند.
و اما اگر در نظر داشتید معاملات شرطی را بر روی رمزارز ینکور باز کنید می‌توانید از صرافی‌های FTX و اوکی اکسچنج (OKEX) استفاده کنید. همان‌طور که احتمالا متوجه شده‌اید امکان معامله به صورت اسپات (نقدی) و معاملات شرطی به صورت همزمان در هر دو صرافی  FTX و اوکی اکسچنج فراهم شده است.
پروژه های بنکور
Space
رمز ارز Mark.Space با نماد اختصاری MRK در سال ۲۰۱۸ ایجاد شد. این رمز ارز برای فراهم کردن نقدینگی مورد نیاز برای معاملات رمز ارز خود به پروتکل بنکور پیوست.
Arbidex
رمز ارز آربیدکس با نماد اختصاری ARX یکی دیگر از ارزهای دیجیتال کوچک است که برای فراهم کردن نقدینگی مورد نیاز بازار خود از پروتکل بنکور استفاده می‌کند.
BlockMesh
رمزارز BlockMesh نیز یک رمز ارز است که در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال در حال معامله است. نماد اختصاری این رمز ارز BMH است و به دلیل نقدینگی کم و حجم پایین معاملات صورت گرفته بر روی این رمز ارز، از بنکور کمک می‌گیرد. به این ترتیب معامله‌گران می‌توانند با خیالی آسوده‌تر معاملات خود را بر روی رمز ارز BlockMesh انجام دهند.
اینها تنها چند نمونه از پروژه‌هایی بودند که از بنکور و پروتکل‌های به کار گرفته شده‌ آن برای تامین نقدینگی پلتفرم خود استفاده می‌کنند.
آینده رمز ارز بنکور
رمز ارز بنکور با هدف تامین نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال به وجود آمده است، البته بنکور در این مسیر یکه‌تاز نیست و یونی سواپ نیز همین هدف را دنبال می‌کند. برای پیش‌بینی آینده‌ رمز ارز بنکور Bancor باید به بررسی عوامل مختلفی از جمله عملکرد رمزارز بنکور، عملکرد رقبای بنکور و همچنین وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال بپردازیم.
هر رمز ارز با هدفی خاص و ارائه‌ خدماتی جدید و یا بهبود و رفع نواقص خودمات پیشین به وجود می‌آید. با پذیرش این موضوع که معایبی نیز در ارزهای دیجیتال به وجود آمده، وجود دارد، باید به این نکته توجه کرد که آیا رمزارز موردنظر و پلتفرم مربوطه برنامه‌ای برای رفع نواقص و ادامه‌ پیشرفت دارد یا خیر؟ خوشبختانه در سال ۲۰۲۰ شبکه‌ بنکور نسخه‌ جدید خود را ارئه کرد که با ایجاد تغییراتی در آن کاربران بتوانند تجربه‌ بهتری را در این پلتفرم داشته باشند.
و اما با بررسی رقبای رمزارز بنکور متوجه می‌شویم که ویژگی‌های پلتفرم‌ها یکسان نبوده است. در این صورت اگر پلتفرم رقیب مشکل پلتفرم بنکور را نداشته باشد و سعی در رفع مشکلات خاص پلتفرم خود کند، به طور حتم پیشرفت کرده و کاربران را به سمت خود جذب می‌کند.
و در پایان وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند بر آینده‌ تمام ارزهای دیجیتال موثر باشد. همان‌‌طور که در بخش تاریخچه‌ رمزارز بنکور نیز ذکر کردیم، در سال ۲۰۱۷ که مصادف با ورود این رمز ارز به بازار بود و همچنین اواخر سال ۲۰۲۰ همزمان با اوج گرفتن بازار ارزهای دیجیتال به صورت کلی، شاهد رشد قیمتی و استقبال عموم از رمز ارز بنکور نیز بودیم.
به طور کلی برای تصمیم‌گیری و انتخاب رمز ارز مناسب برای سرمایه گذاری به زوایا و کاربردهای مختلف پلتفرم و رمز ارز موردنظر بپردازید. رمزارز بنکور در صورتی که عملکرد خوبی داشته باشد و نواقص موجود را رفع کند، مادامی که نقدینگی در بازار ارزهای دیجیتال مورد نیاز باشد می‌تواند آینده‌ خوبی داشته باشد.
سخن آخر
به طور کلی شبکه بنکور در تلاش است که نقدینگی مورد نیاز برای ارزهای دیجیتالی که طرفداران خاصی دارند و کمتر در معاملات عموم مورد استفاده قرار می‌گیرند را فراهم کند. شبکه‌ بنکور برای پیشبرد اهداف خود از دو الگوریتم ERC-20 و EOS استفاده می‌کند. این شبکه با درهم‌آمیزی نقدینگی و استفاده از معاملات الگوریتمی، امکان انجام معاملات را برای ارزهای کوچک بدون واسطه ممکن می‌کند.
ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی پلتفرم و رمز ارز بنکور بپردازیم.
سوالات متداول
 آیا رمزارز بنکور یک کوین است؟
خیر، بنکور یک توکن مبتنی بر شبکه‌ بلاک چین اتریوم است و از استاندارد ERC-20 استفاده می‌کند.
 بنکور و اتریوم و ایاس چه ارتباطی باهم دارند؟
بنکور یک شبکه‌ مالی غیرمتمرکز است، این شبکه از الگوریتم‌های شبکه‌های اتریوم و ایاس استفاده می‌کند و از توکن‌های آنها نیز پشتیبانی می‌کند.
کدام کیف پول‌ ها از رمزارز Bancor پشتیبانی می‌ کنند؟
کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger)، کیف پول سخت افزاری ترزور (Trezor)، کیف پول نرم افزاری اتمیک (Atomic)، کیف پول نرم افزاری تراست ولت (Trust Wallet) و به طور کلی کیف پول‌هایی که استاندارد ERC-20 را ساپورت می‌کنند.
کدام صرافی‌ ها رمز ارز Bancor را ارائه می‌ دهند؟
بنکور نتورک (Bancor Network)، بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase Exchange)، کوکوین (Kucoin)، یونی سواپ (UniSwap)، کوینکس (CoinEx)، اوکی اکسچنج (OKEX)، Bithumb، Huobi Global، FTX، Kraken، Gemini، Bitfinex، Bittrex، Poloniex، Gate.io، ZB.com، ProBit Global، ProBit، Crypto.com Exchange، LBank، WazirX، Indodax، XT.COM، ۱inch Exchange، Bitbns، Emirex، CEX.IO، Digitalexchange.id، Hoo، ABCC، HitBTC، P2PB2B، Pionex، BKEK، VCC Exchange، Bitrue، MEXC، DigiFinex، TOKOK، AEX، BiONE، Folgory، LATOKEN، Hotbit، Coinone، Huobi Korea، Tokocrypto، Mandala Exchange، CoinW، Azbit، Hotcoin Global، BigOne، Tokenlon، NiceHash، Crex24، CoinDCX، VALR، AAX، WOO Network، ZT، CoinBene، BHEX، LOEx، DragonEX، Bitget و صرافی ایرانی ارزجو صرافی‌هایی هستند که برای خرید نقدی می‌توان از آنها استفاده کرد. ناگفته نماند در این میان صرافی‌های FTX و اوکی اکسچنج علاوه بر خرید نقدی امکان باز کردن معاملات شرطی را نیز برای کاربران خود فراهم می‌کنند.
کاربرد اصلی Bancor چیست؟
کاربرد اصلی بنکور ایجاد نقدینگی مورد نیاز برای انجام معاملات ارزهای دیجیتال کوچک بدون نیاز به صرافی‌های واسط است.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

ترتیبی که برای خواندن مقالات” انواع توکن ها “به شما پیشنهاد می‌کنیم: