Skip to main content

فهرست این مقاله
قیمت لحظه ای رمز ارز KNC

نمودار لحظه ای رمز ارز KNC

معرفی رمز ارز KNC
تنها روش مبادله ارزهای دیجیتال استفاده از صرافی‌های آنلاین است. دو نوع صرافی متمرکز و غیرمتمرکز برای تبادل ارزهای دیجیتال وجود دارد. در صرافی‌های متمرکز شخص یا گروهی مبادلات کاربران را مدیریت می‌کنند و برای اینکه مبادلات انجام شود، باید شخص ثالث اطلاعات دو طرف معامله را تأیید کند.
در صرافی‌های غیرمتمرکز دو طرف معامله بدون واسطه رمز ارز خود را مبادله می‌کنند. یکی از صرافی‌های غیرمتمرکز شناخته‌شده در فضای بلاک چین، کایبر نتورک (Kyber Network) است که رمز ارز مخصوص خود به نام KNC را دارد که در این مطلب به معرفی آن می‌پردازیم.
رمز ارز KNC چیست؟
در زمان نوشتن این مطلب، این رمز ارز با ارزش بازار حدوداً ۳۳۳ میلیون دلاری در رتبه ۱۰۴ سایت کوین مارکت کپ قرار دارد. کل عرضه توکن KNC ۱۷۷,۸۰۹,۳۵۰ است که تمامی آن در حال حاضر در بازار در گردش است. این رمز ارز در ۲۸ جولای ۲۰۲۰ با قیمت ۱.۴۰۷۸ عرضه شد و در ۲۸ آوریل ۲۰۲۲ قیمت آن به ۵.۷۲ دلار رسید که بالاترین قیمت ثبت‌شده برای این ارز است. پس از این تاریخ روند نزولی قیمت این توکن آغاز شد و به ۱.۱۳ دلار رسید که کمترین قیمت آن است.
این رمز ارز را نمی‌توان استخراج کرد و تنها به نهادهای رزرو، مشارکت‌کنندگان رزرو، مدیران رزرو و اپراتور شبکه کایبر داده می‌شود.
معرفی شبکه کایبر نتورک

شبکه کایبر نتورک درواقع یک صرافی غیرمتمرکز است که روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود. در این صرافی امکان تبادل همتا به همتای توکن‌های رمزنگاری‌شده وجود دارد و کاربران تنها با ارائه آدرس کیف پول خود، بدون اینکه هویتشان را افشا کنند، می‌توانند به مبادله ارزهای دیجیتال بپردازند. توسعه‌دهندگان این شبکه به‌صورتی الگوریتم این شبکه را طراحی کردند که تضمین کند مبادلات تا حد امکان ارزان و سریع باشند.
برخلاف بسیاری از شبکه‌های بلاک چین که در آن‌ها برای پرداخت هزینه تنها باید از ارز اختصاصی خودشان استفاده کرد، در شبکه کایبر نتورک شما می‌توانید از هر رمز ارز برای پرداخت هزینه‌ها استفاده کنید. شبکه کایبر با توجه به ویژگی غیرمتمرکز خود با قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز که بخش مهمی از بلاک چین هستند، بیشتر سازگار است؛ به همین دلیل در میان کاربران محبوبیت بیشتری دارد.
با وجود الگوریتم این صرافی غیرمتمرکز به‌راحتی امکان توسعه و ادغام آن با سایر برنامه‌های مبتنی بر بلاک چین وجود دارد. در این صرافی دفتر مرکزی وجود ندارد و درنتیجه مبادلات کاربران در جایی ثبت نمی‌شود. کاربران با خرید رمز ارز KNC امکان شرکت در تصمیم‌گیری مدیریت شبکه کایبر نتورک را دارند.
تیم پروژه رمز ارز KNC

لوی لو (Loi Luu)، ویکتور ترن (Victor Tran) یارون ولنر (Yaron Velner) توسعه‌دهندگان توکن رمز ارز مذکور ابتدا شبکه کایبر نتورک را در سال ۲۰۱۷ ایجاد کردند و در سال ۲۰۱۷ تعداد ۲۲۶ میلیون توکن KNC را به‌صورت ICO فروختند. سپس آن‌ها در ۲۸ جولای سال ۲۰۲۱ رمز ارز اختصاصی خود با نماد KNC را در صرافی‌های آنلاین عرضه کردند. هدف آن‌ها ایجاد یک صرافی غیرمتمرکز بود که کاربران در آن بتوانند به‌صورت آنی و با کمترین هزینه به خرید و فروش در بازار کریپتوکارنسی بپردازند.
در حال حاضر دفتر شرکت کایبر نتورک در شهر سنگاپور است و لوی لو و ویکتور ترن هنوز نیز به‌عنوان مدیر در این شرکت مشغول به کار هستند، ولی یارون ولنر در سال ۲۰۱۹ قبل از عرضه توکن KNC از این شرکت کنار رفت و البته هنوز به‌عنوان مشاور با مدیران این شرکت همکاری می‌کند.
ویژگی‌های کلیدی شبکه رمز ارز KNC

استفاده از پرداخت یکجا (pay fees) به‌جای دفترچه سفارش مرکزی (central order book)

سرعت انجام معاملات در این حالت بیشتر می‌شود و امکان دست‌کاری روند بازار کاهش می‌یابد. همچنین معاملات در فضای ایمن‌تری انجام می‌شود.

استفاده از کارمزد LP پویا

زمانی که بازار بی‌ثبات است، میزان کارمزد معاملات افزایش می‌یابد؛ درحالی‌که در یک بازار کم‌نوسان کارمزد کمتر می‌شود که هدف از این موضوع تشویق بازار به تعادل است.

حل مشکل نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز

شبکه کایبر نقدینگی را از توکن‌های دیجیتال مختلف جمع‌آوری و ذخایر جدید ایجاد می‌کند.
مزایای شبکه رمز ارز KNC
مزایای شبکه کایبر نتورک به شرح زیر است:

رابط کاربری گرافیکی بسیار مناسب: کاربران به‌راحتی می‌توانند از خدمات مختلف این شبکه استفاده کنند.
کارمزد کمتر در مقایسه با صرافی‌های متمرکز
سرعت انجام در تراکنش در شبکه کایبر نتورک بالاتر است.
امکان پرداخت هزینه‌ها با هر رمز ارزی
نیاز‌نداشتن به ایجاد حساب کاربری و احراز هویت

آینده توکن KNC چگونه است؟
آینده این رمز ارز به میزان محبوبیت و پذیرش شبکه کایبر نتورک بستگی دارد. اگر تعداد کاربران این صرافی غیرمتمرکز در آینده افزایش یابد، قیمت این ارز نیز رشد خوبی خواهد کرد؛ البته برای تعیین قیمت این رمزارز باید به عوامل دیگر نیز توجه کنید.
کیف پول‌های مناسب ارز KNC

توکن KNC روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود؛ درنتیجه در تمام کیف پول‌های که با اتریوم سازگار هستند، شما می‌توانید این توکن را نگهداری کنید. دو نوع کیف پول سرد و گرم برای نگهداری این ارز وجود دارد. کیف پول‌های ترزور و لجر جز کیف پول‌هایی سرد هستند که برای نگهداری KNC مناسب‌اند.
این کیف پول‌ها یک بخش سخت ‌افزاری دارند که شما باید آن را خریداری کنید. در این بخش کلیدهای خصوصی و عمومی شما وجود دارد. برای استفاده از این دو کیف پول باید بخش سخت ‌افزاری آن را به یک برنامه متصل کنید که روی کامپیوتر و گوشی نصب می‌شود. امنیت این نوع کیف پول‌ها از کیف پول‌های گرم بسیار بالاتر است.
کیف پول‌های گرم تراست والت، انجین، اتمیک و سیف پل نیز برای نگهداری ارزهای دیجیتال وجود دارد. برای استفاده از این کیف پول‌ها نیازی نیست هزینه‌ای پرداخت کنید که البته میزان امنیت آن‌ها نیز کمتر است. این کیف پول‌ها هم روی گوشی‌های هوشمند و هم کامپیوتر نصب می‌شوند. البته شما می‌توانید ارز KNC خود را در کیف پول‌های خود صرافی‌ها نیز نگهداری کنید.
صرافی‌های ارائه‌دهنده رمز ارز KNC
صرافی‌های متعددی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها ارز مذکور را خریداری کنید:
۱.‌ صرافی بایننس (Binance)
۲. صرافی کوکوین (Kucoin)
۳. صرافی اف تی اکس (Ftx)
۴. صرافی کوین بیس (coinbase)
۵. صرافی بیت هامب (Bithumb)
۶. صرافی هوبی گلوبال (Huobi Global)
۷. صرافی گیت دات آی او (Gate.io)
خرید ارز KNC
تنها روش برای خرید ارزهای دیجیتال صرافی‌های آنلاین هستند. برای خرید ارزهای دیجیتال از این صرافی‌ها در گام اول باید حساب کاربری ایجاد کنید و مراحل احراز هویت را انجام دهید. بعد از ارسال مدارک و تأیید هویت توسط پشتیبانان صرافی امکان خرید این ارز را دارید.
برای خرید ارز از صرافی‌های خارجی در گام اول باید از صرافی‌های داخلی تتر خریداری کنید. با استفاده از درگاه مستقیم بانکی می‌توانید در صرافی‌های داخلی تتر بخرید. سپس تتر را به کیف پول‌ها صرافی خارجی که این توکن ارائه می‌دهد، منتقل کنید و ارز KNC بخرید.
سخن پایانی
شبکه کایبر نتورک یک صرافی غیرمتمرکز است که با ارائه ابزار مختلف توانسته نظر تریدرهای مختلفی را از سراسر جهان به خود جلب کند. میزان کارمزد در این صرافی در مقایسه با صرافی‌های متمرکز بسیار کمتر و معاملات نیز به‌صورت آنی بدون حضور شخص ثالث انجام می‌شود. کایبر سواپ KyberSwap اپلیکیشن کاربردی این شبکه است که شما برای مبادلات ارز و دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود می‌توانید از آن استفاده کنید. باید بدانید موفقیت این شبکه به عوامل مختلفی از جمله پذیرش عمومی مردم بستگی دارد.
پرسش‌های متداول
۱- رمز ارز KNC را از کجا بخریم؟
می‌توانید این رمز ارز را از صرافی‌های معتبر بین‌المللی مانند بایننس، بیت گت و کوین تایگر خریداری کنید. برای خرید از این صرافی‌ها باید ابتدا در آن‌ها حساب کاربری بسازید.
۲- KNC را کجا می‌توانیم بفروشیم؟
می‌توانید ارزهای خود را به صرافی‌های بایننس، بیت گت و کوین تایگر بفروشید.
۳- آینده شبکه کایبر نتورک چگونه است؟
یکی از بزرگ‌ترین مشکلات تمامی صرافی‌های غیرمتمرکز نقدینگی است که اگر توسعه‌دهندگان کایبر نتورک این مشکل را برطرف کنند، احتمالاً رشد خوبی خواهند کرد.

توجه: با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و کوکوین هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.
برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

به این مقاله امتیاز دهید تا با کمک شما کیفیت آن را بسنجیم

ترتیبی که برای خواندن مقالات” رمز ارز “به شما پیشنهاد می‌کنیم: