Skip to main content

پتی نیوز – صراط:
محمد کشتی‌آرای بیان کرد: در این مورد گزارش‎هایی به بنده رسیده است و ما نیز تصمیماتی را گرفته‌ایم. همان طور که می‌دانید سن ازدواج بالارفته، مسکن گران است و زوج‌های جوان باید هزینه‌های زیادی برای برگزاری مراسم ازدواج خود بپردازند و یکی از خرید‌های پرهزینه نیز طلاست که برخی آن را حذف کرده و نسبت به خرید زیورآلات آبکاری شده اقدام می‎کنند.
به گزارش خبر آنلاین وی در توضیح این مطلب ادامه داد: مقایسه وضعیت بازار مصنوعات طلا در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ نشان می‌دهد به طور متوسط خرید مصنوعات طلا در کشور حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است. البته بخشی از این این مساله به محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا نیز برمی‎گردد، اما ما با هدف ترغیب جوانان به خرید حلقه‌های طلا تدابیری ویژه اندیشیده‌ایم.نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: این روز‌ها طلا‌هایی با وزن کمتر و به اصطلاح سبک‌ترو ظریف‌تر در بازارافزایش یافته است. به عبارت دیگر همکاران ما، زیورآلات با وزن‌های سنگین را تبدیل به مصنوعات با وزن‌های سبک کرده‌اند تا این‌گونه قدرت خرید مردم برای خرید طلا افزایش یابد و هموطنان بتوانند مصنوعات طلا را خریداری کنند.
وی ادامه داد: آویز و زنجیر‌های متعارف پیش از این غالبا وزنی معادل ۵ گرم داشتند، اما اکنون وزنی در محدوده۱.۵ گرم دارند و آویز‌هایی که قبلا ۱۰ گرم وزن داشته‌اند، اکنون با وزن‌های ۲ تا۳ گرم عرضه می‌شوند.
کشتی آرای گفت: به واحد‌های تولیدی صنف طلا و جواهر پیشنهاد شده است تا نسبت به ساخت و تولید حلقه‌های طلا در وزن‌های سبک، اما با ظاهری چشمگیرتر اقدام کنند تا جوانان بتوانند با هزینه کم حلقه طلا خریده و استفاده کنند.

∎​