Skip to main content

به گزارش پتی نیوز، شرکت ایمیدرو اعلام کرد که از فردا 4 دی ماه یک تن شمش طلا با عیار بالا در بورس کالا عرضه خواهد شد و خرید برای عموم آزاد است.
عرضه یک تن طلای ناب به بازار طی روزهای آینده
شرکت ایمیدرو طی روز‌های آتی ۱۰۰۰ کیلوگرم از موجودی شمش طلای پرعیار تولیدی خود را به روش‌های مختلف در بازار عرضه خواهد کرد.سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) به منظور پاسخ به نیاز بازار، طی روز‌های آتی ۱۰۰۰ کیلوگرم از موجودی شمش طلای پرعیار تولیدی خود را به روش‌های مختلف در بازار عرضه خواهد کرد.
امیرصباغ، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو ، با اشاره به برنامه فوق، گفت: عرضه‌ها در قالب ۳ الگوی مختلف و در تناسب با نیاز بازار از طریق حراج باز بورس کالا و یا بانک کارگشایی صورت می‌گیرد.

وی افزود: با مجوز بانک مرکزی، ۵۰۰ کیلوگرم طلا از طریق فروش گواهی سپرده کالایی بر مبنای شمش طلا که قرارداد آن با بورس کالا و بانک ملت امضاء شده، عرضه خواهد شد و الباقی به‌صورت فیزیکی در بورس کالا و بانک کارگشایی به مزایده می‌رود.
یک تن طلای ناب وارد بازار می‌شود
صباغ اضافه کرد: عرضه‌های عمده از فردا یکشنبه شروع می‌شود و برای اولین روز، ۴۰ کیلوگرم شمش طلا در بورس کالا عرضه شده و خرید برای عموم آزاد است. وی اشاره نمود که عرضه‌ها به‌صورت پیوسته طی روز‌های آتی تداوم خواهد یافت.
مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو در پایان تاکید کرد: متقاضیان می‌توانند ضمن آگاهی از شرایط عرضه، در این معاملات رسمی شرکت کنند.

منبع:ایبنا