Skip to main contentبه گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری فارس، احداث 5 مجتمع پتروشیمی در قزاقستان تا سال 2025، راه‌اندازی «اتاق بازرگانی آسیای مرکزی» در تاجیکستان و احتمال برقراری پرواز مستقیم بین قرقیزستان و عربستان، تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیا مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
احتمال برقراری پرواز مستقیم بین قرقیزستان و عربستان
نخست‌وزیر قرقیزستان در دیدار با سفیر عربستان در مورد اجرای پروژه‌های مشترک سرمایه‌گذاری و زیرساختی در «بیشکک» گفت‌وگو کردند.
ارسال کمک‌های بشردوستانه سازمان جهانی بهداشت به ازبکستان
سازمان جهانی بهداشت با کمک مالی اتحادیه اروپا، نخستین محموله وسایل حفاظت فردی برای مبارزه با کرونا را به ازبکستان ارسال کرد.
احداث 5 مجتمع پتروشیمی در قزاقستان تا سال 2025
وزیر انرژی قزاقستان اعلام کرد تا سال 2025 میلادی در این کشور 5 مجتمع جدید پتروشیمی احداث و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
علاقه اوکراین به افزایش تجارت با تاجیکستان
وزیر توسعه اقتصاد، تجارت و کشاورزی اوکراین گفت: «کی‌یف» علاقه‌مند به تقویت روابط تجاری و اقتصادی و افزایش صادرات محصولات کشاورزی به «دوشنبه» است.
راه‌اندازی «اتاق بازرگانی آسیای مرکزی» در تاجیکستان
در آینده با هدف نزدیک کردن کارآفرینان و تولیدکنندگان آسیای مرکزی و ترکیه در پایتخت تاجیکستان یک مرکز بزرگ بازرگانی و خدماتی تحت عنوان «اتاق بازرگانی آسیای مرکزی» راه اندازی می‌شود.
ساخت و تجهیز 5 مدرسه روسی در تاجیکستان
رئیس هیأت مدیره بانک توسعه اوراسیا در سفر به تاجیکستان با رئیس جمهور این کشور دیدار و طرفین در مورد موضوعات مختلف از جمله ساخت و تجهیز 5 مدرسه روسی گفت‌وگو کردند.
همکاری‌های دو جانبه محور دیدار مقامات ازبکستان و اتحادیه اروپا
وزیر امور خارجه ازبکستان و رئیس جدید نمایندگی اتحادیه اروپا در این کشور، طی دیداری در مورد چگونگی و چشم انداز همکاری‌های دوجانبه تبادل نظر کردند.
انتهای پیام/