Skip to main content

به گزارش پتی نیوز، معاون نظارت و بازرسی سازمان بازرسی کل کشور سه‌شنبه گذشته در نشست با مدیران دو خودروساز بزرگ و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرده است که باید تا تعیین تکلیف عرضه خودرو در بورس کالا، روند قرعه‌کشی ایران خودرو و سایپا ادامه داشته باشد.
محمدعلی تیموری مدیرعامل سایپا در این‌ باره گفت: 4 ماه است که محصولات گروه سایپا از فرایند قرعه‌کشی خارج است، ولی فروش فوق‌العاده و عرضه محصول در بورس کالا براساس شرایط و ضوابط مجلس است تا محصولات را به دست مصرف‌کنندگان برسانیم.
مدیرعامل سایپا با اشاره به افزایش شمارگان تولید خودرو افزود: امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 92 هزار خودرو بیشتر عرضه کرده‌ایم، وقتی افزایش تولید اتفاق افتاده است قسمتی از بازار را مدیریت می‌کنیم و افزایش تولید را ادامه می‌دهیم و تمایلی نداریم به فضای قرعه‌کشی وارد شویم.
تیموری  همچنین اظهار کرد: از دید ما بورس کالا قانونی است و 5 ماه برای خودروسازان بخش خصوصی جاری است و ما تازه یک بار عرضه کرده‌ایم که این جلسه گذاشته شده است و من فکر می‌کنم سازوکاری که در بورس کالا وجود دارد کاملاً قانونی است. ما به تصمیمات سازمان بازرسی تمکین می‌کنیم، اگر خارج از قانون بود بررسی می‌کنند و اعلام می‌کنند روال عادی ادامه پیدا می‌کند و اگر خلافش باشد اعلام می‌کنند.

او در خصوص برنامه این خودروسازی برای عرضه خودرو در بورس کالا گفت: یکشنبه هفته آینده 4 هزار شاهین در بورس عرضه می‌شود و برای خودرو‌های کوئیک اتوماتیک و کوئیکR، ساینا CNG و اتوماتیک و آپشنال در حال پذیرش هستیم.
تیموری در پایان خاطرنشان کرد: به‌خاطر اینکه بیش از 90 درصد فروش‌های دو خودروساز به‌صورت پیش‌فروش 6 ماهه، 9 ماهه و یک‌ساله است و در بورس کالا فقط فروش 90 روزه است، تعداد آن کمتر از 10 درصد است.
منبع: تسنیم