Skip to main content

نسیم طالب، نویسنده کتاب قوی سیاه و از چهره‌های فعالِ توییتر، در توییت شب گذشته خود نوشت که تمام بیت کوین‌هایش را فروخته است.
به گزارش دیکریپت، نسیم در توییتی ضمن تشریح دلایل فروش بیت کوین‌هایش، گفت که نمی‌توان قیمت کالاها را با بیت کوین تعیین کرد. او در این باره نوشت:
در حال خلاص‌شدن از شر بیت کوین‌هایم هستم. چرا؟ یک ارز هیچ وقت به گونه‌ای نبوده است که نوساناتش از چیزی که می‌خرید و می‌فروشید بیشتر باشد.نمی‌توان قیمت کالاها را با بیت کوین تعیین کرد.بر همین اساس، [بیت کوین] یک شکست است (حداقل در حال حاضر).
او در بخش دیگری از توییت خود از شیوع ویروس کرونا به‌عنوان عاملی اساسی در افزایش توجهات پیرامون این رمز ارز یاد کرد. به‌گفته وی، جامعه‌ستیزهایی که کووید ۱۹ را انکار می‌کنند با مهارت یک «موجود تک‌سلولی» این کار را به سرانجام رسانده‌اند.
رویکرد اخیر طالب حاکی از تغییر رویه ۱۸۰ درجه‌ای اخیر او در مور ارزهای دیجیتال است. وی سال گذشته، در واکنش به ممنوعیت‌های اعمالی در ارتباط با ارز رایج لبنان، خطاب به هم‌وطنانش نوشت:
از ارزهای دیجیتال استفاده کنید.
او پیش‌تر در توییتی از کوین بیس هم انتقاد کرده بود و گفته بود که در نظر دارد حساب کاربریش در این وب‌سایت را ببندد.
طالب در سال ۲۰۱۸ هم ضمن «دارایی» خواندن بیت کوین آن را یک ایده «عالی» توصیف کرده بود.
او ساعتی پیش هم با انتشار تصویری، از نوسانات شدید قیمت بیت کوین انتقاد کرد و گفت که کسی دلش نمی‌خواهد با این نوسانات سروکله بزند.