Skip to main contentبه گزارش پتی نیوز به نقل از مهر، سید جواد ساداتی نژاد بعدازظهر جمعه در آئین افتتاح هفت هزار هکتار زهکشی اراضی اولویت دار کشاورزی استان اظهار کرد: ۲۵ درصد از کل اعتبارات سفر رییس‌جمهور به حوزه کشاورزی با سه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.
وزیر جهاد کشاورزی افزود: استان گلستان در اختصاص بودجه کشاورزی در سفرهای استانی رییس جمهور رکوددار است و با توجه به اینکه گلستان قطب کشاورزی کشور است و سهم مهمی در امنیت غذایی کشور دارد این کار درستی بود و امیدواریم جبران عقب ماندگی‌های استان گلستان در بخش کشاورزی شود.
ساداتی ادامه داد: هزار میلیارد تومان در سفر استانی برای زهکشی اراضی استان گلستان در نظر گرفته شده است و امیدواریم با همین جدیت ۵۰ درصد از زهکشی باقی مانده در آینده نزدیک به اتمام برسد.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه ما به دنبال خودکفایی برنج در کشور هستیم افزود: ما در کشور سالانه به سه میلیون تن برنج نیازمندیم که سه استان شمالی ما می‌توانند این نیاز را مرتفع کنند.
وی ادامه داد: ۱.۵ میلیون هکتار از اراضی ما باید زهکشی شود که با جدیت آن را پیگیری می‌کنیم زیرا زهکشی اراضی باعث افزایش بهره وری محصولات کشاورزی و در نهایت رسیدن به خودکفایی می‌شود.
ساداتی با بیان این مطلب که هزار میلیارد تومان در بخش شیلات در سفر استانی رییس‌جمهور اختصاص یافته است افزود: در حال حاضر تولید شیلات ما بیست هزار تن است که باید به ۵۰ هزار تن برسد.
وزیر کشاورزی تصریح کرد: صنایع تبدیلی کشاورزی از نیازهای مهم استان گلستان است که باید در استان ایجاد شود.
وی افزود: ۵۰۰ میلیارد تومان برای بخش صنایع تبدیلی گلستان در این سفر اختصاص داده شده است.