Skip to main content


پتی نیوز – مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: طی 8 ماه امسال حدود 758 هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که به دلیل افزایش تولید داخلی، این مقدار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش 12 درصدی داشته است.
به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ حجت براتعلی اظهار کرد: طی 8 ماه از سال جاری 758 هزار تن شکر خام وارد کشور شده است که سهم بخش خصوصی 70 هزار تن بوده است.
براتعلی خاطر نشان کرد: واردات شکر در 8 ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد کاهش دارد که دلیل آن افزایش تولیدات داخلیِ (چغندرقند) است.
وی گفت: تا بیستم آبان ماه یک میلیون و 178 هزار تن نیشکر تحویل کارخانجات تولید شکر شده است که به میزان مدت مشابه سال گذشته است اما نسبت به سال 98، 60 درصد رشد دارد.
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: از این میزان نیشکر تحویلی به کارخانجات، بیش از 700 هزار تن شکر استحصال خواهد شد که پیش‌بینی‌های تولید در این بخش را محقق خواهد کرد.
براتعلی گفت: سطح عرضه‌ی محصول از مناطق جنوب کشور به سایر نقاط در هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت که به تثبیت قیمت شکر در بازار کمک می‌کند.
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برنامه‌ریزی خوب برای تولید داخلی و واردات مناسب این کالا، در حال حاضر وضعیت موجودی شکر کشور در شرایط مطمئن قرار دارد.∎​