Skip to main content

آیا وویجر امکان مبادلهٔ رمز ارزها را بر روی اپ موبایلی خود فراهم می‌کند؟

در این اپ می‌توانید به 21 رمز ارز بدون پرداخت کمیسیون دسترسی داشته باشید.

گروهی که در زمینهٔ کارگزاری آنلاین فعالیت می‌کند، اپ وویجر خود را در اواسط ژانویه برای شهروندان ایالات متحده راه‌اندازی کرده است.

شهروندان کانادایی نیز قبل از پایان سال 2019 میلادی به اپ وویجر دسترسی خواهند داشت. از زمان آزمایشات اولیهٔ اپ وویجر، مشخص شد که این اپ قابلیت کاربری بسیار راحتی دارد.

از قابلیت‌های خوب اپ وویجر این است که این اپ دارای یک موتور جست‌وجوی مبادلات بوده و بهترین قیمت موجود ارز را در بین صرافی‌های مختلف رمز ارز ارائه می‌دهد.

آیا وویجر امکان مبادله رمزارزها را بر روی اپ موبایلی خود فراهم می‌کند؟

استیو ارلیچ مدیر عامل وویجر، که یک فرد باتجربه و کارکشته در زمینهٔ توسعهٔ پلتفرم‌های مبادلاتی برای مبادله‌کنندگان دائمی است می‌گوید که این شرکت در اکتبر 2018 میلادی یک سرویس مبادلاتی راه‌اندازی کرده است.

شرکت وی به چندین پلتفرم مبادلاتی رمز ارزها در سراسر جهان متصل شده است. وی می‌گوید «علی‌رغم اینکه تعیین و استقرار یک شبکه برای انجام مبادلات رمز ارزی کار بسیار دشواری است، اما ما موفق به انجام این کار شده‌ایم.» در این راه، این شرکت به توسعهٔ یک اپ که مشتریان کارگزاری آنلاین با آن آشنایی داشته باشند و بهترین قیمت برای هر مبادله را ارائه دهد، پرداخته ‌است.

در حال حاضر تمام شهروندان ایالات متحده به‌جز نیویورک قادر به انجام مبادلات بر روی اپ ios وویجر هستند. مدیران وویجر همواره با قانون‌گذاران این عرصه برای کسب مجوز بیت‌لایسنس جهت فعالیت در نیویورک همکاری می‌کنند.

این همکاری جهت اخذ مجوز برای فعالیت‌های بین‌المللی در آینده نیز ادامه خواهد یافت. این شرکت در تلاش است تا اپ اندروید خود را نیز راه‌اندازی کند. انتظار می‌رود این اپ تا اواخر سال 2019 میلادی راه‌اندازی شود.

چگونه با وویجر کار کنیم؟

پس از دانلود اپ i5os از اپ استور، کاربر جدید می‌بایست فرآیند ثبت و رجیستر را انجام دهد. این فرآیند برای افرادی که قبلاً یک حساب کارگزاری آنلاین یا حساب بانکی افتتاح کرده‌اند ساده خواهد بود.

با وجود اینکه در حال حاضر بازار مبادلات رمز ارزی از قوانین سفت‌وسخت و کاملی برخوردار نیست، الریچ و تیم وی معتقدند که در آینده نزدیک قوانینی مشابه با قوانین کارگزاری‌های دولتی آنلاین در این عرصه وضع خواهد شد.

الریچ خاطر نشان می‌کند «ما برای فرآیند شناخت مشتریان خود اهمیت زیادی قائل بوده و تلاش می‌کنیم به قوانین خریدوفروش کارگزاری عمل کنیم».

 

زمانی که حساب خود را راه‌اندازی کردید، می‌توانید از طریق Plaid (یک شرکت خدمات مالی در سانفرانسیسکو) که با شرکت وویجر همکاری می‌کند، به یک حساب بانکی متصل شوید.

تنها 30 ثانیه طول می‌کشد تا حساب شما تأیید و انتقال به کیف پول وویجر صورت گیرد. این بدین معناست که بلافاصله پس از تأیید هویت می‌توانید انجام معاملات خود را آغاز کنید.

مشتریان همچنین می‌توانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را به حساب‌های رمز ارزی خود منتقل کنند. ارلیچ می‌گوید، از آنجایی که شاهد رشد فزایندهٔ ورود مشتریان و حجم مبادلات بالا هستیم، انجمن وویجر کار دریافت و یرداشت بیت کوین و اتریوم از حساب را به‌خوبی انجام داده و انتظارات را برآورده کرده است.

شما می‌توانید با استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره وارد حساب وویجر خود شوید. در صفحهٔ اول حساب کاربری کلیات مربوط به ارزهایی که می‌توانید با آن‌ها معامله کنید نشان داده شده است.

از سپتامبر 2019، در این اپ 21 رمز ارز در دسترس بوده و با متصل شدن به صرافی‌های بیشتر در آینده، شاهد پشتیبانی از ارزهای بیشتری خواهیم بود.

با استفاده از این حساب کاربری می‌توانید به هر یک از داده‌های مربوط به بازار در بازه‌های زمانی مختلف اعم از ساعتی، روزانه، هفتگی، ماهانه یا سالانه دسترسی داشته باشید.

همچنین می‌توانید با لمس یک دکمه ستون‌های مربوط به قیمت و درصد تغییرات را به ترتیب و از بیشترین به کمترین یا برعکس مرتب کنید.

در این اپ کار به‌روز‌رسانی قیمت‌ها لحظه‌ای انجام شده و تغییرات روبه‌بالا (افزایش قیمت) با رنگ سبز و افت قیمت با رنگ قرمز نشان داده می‌شود.

مدیر ارشد بازاریابی وویجر، استیو کپون می‌گوید «ما می‌خواهیم ابزارهایی را در اختیار کاربران قرار دهیم که از لحاظ رابط کاربری برای مشتریان ساده باشد. این نقل قول از یک منبع به نام مقایسه رمز ارز می‌آید.»

زمانی که آیکونِ یکی از ارزها را لمس می‌کنید، یک نمودار خطی در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌تواند تغییرات قیمت در محدودهٔ زمانی انتخاب شده از طرف شما را نشان دهد. در این حالت، می‌توانید داده‌های پایه و اصلی مانند سرمایهٔ بازار، حجم‌های مبادلات و قیمت بالا و پایین هر ارز را مشاهده کنید. در انتهای صفحه مربوط به جزئیات، اخبار و توضیحاتی در مورد خود ارز و نحوهٔ استخراج آن وجود دارد.

با لمس آیکون «خرید» رسیدِ مبادله نشان داده خواهد شد. پس از آن مقدار خرید خود را به دلار وارد کرده و روی آیکون trade کلیک کنید تا سفارش شما در وویجر ثبت شود.

در حال حاضر تمام سفارشات موجود بر روی پلتفرم، همان سفارشات بازار هستند ولی ارلیچ می‌گوید که در حال برنامه‌ریزی جهت افزودن محدودیت و توقف سفارشات است.

شما می‌توانید بر روی یکی از سفارشات از پیش انجام شده کلیک کرده یا مقدار مدنظر خود را وارد کنید. در این صفحه ماشین حسابی برای کمک به تعیین مقدار دلاری که قصد معامله با آن را دارید نیز تعبیه شده است.

برای مثال، زمانی که یک سفارش 5 دلاری جهت خرید ریپل وارد کنید متوجه می‌شوید که یک سری از ارز‌های مشخص دارای ویژگی حداقل مقدار قابل سرمایه‌گذاری هستند.

قیمت ریپل

این سفارش با پیغام شما برای سرمایه‌گذاری حداقل به 10 دلار نیاز دارید رد شد. داشتن لیست حداقل مقدار قابل معامله بر روی صفحهٔ سفارشات به جلوگیری از ورود سفارشات غلط به ویژه زمانی که بازار به سرعت در حال حرکت است کمک می‌کند.

آیا وویجر امکان مبادله رمزارزها را بر روی اپ موبایلی خود فراهم می‌کند؟

زمانی که معامله ثبت شد، وویجر به چندین صرافی متصل شده تا مناسب‌ترین قیمت را بیابد. کاونده سفارشات ورژن 2.0 که بهترین فناوری دینامیک جستجوی سفارشات رمز ارزی را داراست، در آگوست 2019 به‌روزرسانی شده و سفارشات را هم براساس دلار و هم بیت کوین انجام می‌دهد.

در بسیاری از حالت‌ها از جمله زمانی که معاملات را جای‌گذاری می‌کنید، متوجه دریافت پیغام بهبود قیمت بر روی سفارشات خواهید شد.

الریچ می‌گوید «ما توانایی شکستن قیمت بازار را داریم و می‌خواهیم قیمت‌های موجود در بازار را بشکنیم». اگر شما سفارش خود را تنها به یک حوزهٔ معاملاتی ارسال کنید، سفارشات می‌توانند برای مدتی بر روی دفاتر سفارشات ثبت شوند.

قابلیت وویجر در دسترسی هم‌زمان به چندین صرافی بدین معناست که سفارش شما حتی برای معاملهٔ رمز ارزهای تبادل‌شده کوچک و کم نیز به‌سرعت انجام خواهد شد.

پس از خرید یک ارز، در جزئیات نمایش داده شده دکمهٔ فروش نیز نمایان خواهد شد. زمانی که گزینهٔ فروش را لمس کنید، می‌توانید بخشی از دارایی‌های خود را برداشته یا آن پوزیشن را بسته و خارج شوید.

در ازای انجام مبادلات با اپ، شما هیچ کمیسیونی پرداخت نخواهید کرد ولی وویجر بخش کوچکی از اختلاف قیمت پیشنهادی خریدوفروش را اخذ خواهد کرد.

آیا وویجر امکان مبادله رمزارزها را بر روی اپ موبایلی خود فراهم می‌کند؟

الریچ می گوید: «در حال حاضر بازارها بسیار وسیع هستند، بنابراین می‌توانیم بخش کوچکی از همین اختلاف قیمت را بدون اینکه بر سودآوری مشتری تأثیر بگذاریم برداشت کنیم. ما در هر سفارش به دنبال بهبود قیمت هستیم».

اگرچه کارکرد کیف پول از طریق مشارکت با اتاس (Ethos) قدرتمند‌تر شده ولی این شرکت انتظار دارد تا راه‌حل خود را جهت حل مسائل ارائه دهد.

اپ وویجر دارای یک بخش خبری بوده که می‌توان آن را برحسب دارایی مرتب کرد. همچنین این اپ تحلیل هفتگی بازار را در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر بر روی آیکون نمودار کلیک کنید به صفحهٔ بازار باز خواهید گشت. از آنجایی که در حال حاضر هیچ صرافی مرکزی و نظارتی‌ای برای تعیین ساعت بازار وجود ندارد، شما می توانید به‌صورت 24 ساعته به مبادلهٔ رمز ارزها بپردازید.

آیا وویجر امکان مبادله رمزارزها را بر روی اپ موبایلی خود فراهم می‌کند؟

جهت اطمینان از متنوع بودن سبد دارایی‌های شما، ارلیچ اعتقاد زیادی به اختصاص بخشی از کیف پول سرمایه‌گذار به رمز ارزها دارد.

ارلیچ می‌گوید «قصد ما افزایش میزان سرمایه‌گذاران بخش رمز ارزها و افزایش مقبولیت در استفاده از آن است». وی همچنین اضافه می‌کند که «امکان دسترسی مردم به دارایی‌هایشان موضوع مهمی است، بنابراین می‌خواهیم فرآیند انجام این کار را تسهیل بخشیم. ما اعتقاد زیادی به این فضا و دیجیتالی کردن دارایی‌ها داریم».

با گذر زمان، ارلیچ و کاپون انتظار مشاهدهٔ انواع سفارشات پیشرفته مانند سفارش‌های براکتی برای مدیریت یک پوزیشن را دارند.

در خصوص سایر قابلیت‌ها از جمله نمودارهای پیشرفته و میزان دارایی‌ها با قابلیت معامله بیشتر بحث کردیم. سازندگان اپ وویجر همچنین انتظار دارند تا در سال آینده قابلیت پیشنهاد و ارائهٔ مبادلات جفتی که بخش اصلی مبادلات فارکس است به این اپ افزوده شود.

ارلیچ می‌گوید: «قصد داریم تا کاربری‌های پیشرفته‌تری را به این اپ اضافه کنیم». وی همچنین افزود »قصد ما این است که به کارگزار رمز ارزها در ایالات متحده و همچنین سراسر دنیا تبدیل شویم. ما متمرکز، علاقه‌مند و دیوانهٔ رمز ارزها هستیم».